• ANDRZEJKI W BIBLIOTECE KLAS VII - VIII

          • W ostatnim tygodniu listopada w Bibliotece klas VII – VIII odbyło się spotkanie andrzejkowe dla uczniów klas siódmych i ósmych. W atmosferę tego wyjątkowego święta wprowadziła uczniów gawęda andrzejkowa poświęcona ludowym zwyczajom i obrzędom andrzejkowym. Następnie przyszedł oczekiwany przez wszystkich moment - czas zabaw i wróżb. Uczniowie z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w proponowanych wróżbach i zabawach.

             Wspólne wróżenie było doskonałą okazją do tego, by zapoznać się z ludową tradycją andrzejkową, a także dobrze się bawić.

             

          • Zabawa andrzejkowa klasy IIIB

          • W dniu 29 listopada uczniowie z klasy 3b wspólnie z wychowawcą p. Lucyną Bakułą i rodzicami bawili się na zabawie andrzejkowej. Impreza przygotowana w całości została przez rodziców. Nie zabrakło wróżb, tańców i caraoke. Było wiele radości i śmiechu. Dziękujemy rodzicom za cudowną zabawę i atmosferę.

             

             

          • Zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, pt. "Nie bądź zachłanny goniąc za marzeniami" na podstawie utworu "O rybaku i złotej rybce" J. I. Grimm

          • Dnia 25.11.2019 r. uczniowie klasy 2a i 2d wraz z opiekunami p. A. Mielnicką , p. I. Sobiech i p. M. Kaliszewską, pojechali do Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce. Uczestniczyli tam w zajęciach czytelniczych z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, pt. "Nie bądź zachłanny goniąc za marzeniami" na podstawie utworu "O rybaku i złotej rybce" J. I. Grimm. 

            Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań czytelniczych poprzez sztukę teatralną.Po wysłuchaniu bajki każde dziecko wcieliło się w rolę rybaka i złowiło rybkę, którą pokolorowało według własnego pomysłu.Kolorowe rybki trafiły do akwarium przygotowanego na tablicy.Dzieci świetnie się bawiły łącząc naukę z zabawą.

             

          • Podsumowanie konkursu poetyckiego " Kurpie Zielone w Literaturze"

          • 29 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wojciecha Woźniaka odbyło się podsumowanie konkursu poetyckiego pod hasłem " Kurpie Zielone w Literaturze". Dziewczęta z zespołu wokalnego pod kierunkiem p.Ewy Piotrowskiej uświetniły uroczystość krótkim koncertem przepięknej poezji śpiewanej min. Marka Grechuty, Starego Dobrego Małżeństwa, Zbigniewa Wodeckiego oraz Jonasza Kofty.

             

             

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia w ZPO w Kadzidle

          • Klasy 0 -2 w dniu 25 listopada obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM czytano uczniom "Przygody Kubusia Puchatka".

            Uczniowie aktywnie uczestniczyli w misiowych zespołowych zabawach. Gry i zabawy rytmiczno - ruchowe zintegrowały dzieci i uczniów przy muzyce i piosenkach o misiach. Uroczystość przygotowała i przeprowadziła pani Cecylia Wojciechowska.

             

          • Szkolny konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”

          • 21 listopada 2019r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu matematycznego dla klas IV i V – „Mistrz tabliczki mnożenia.” Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV i V. Z każdej klasy wytypowano osoby z maksymalnym wynikiem. W drugim etapie wzięło udział 24 uczniów klas V i  10 uczniów klas IV. Na tym etapie uczniowie zmierzyli się z bardzo trudnym testem wymagającym znakomitej znajomości tabliczki mnożenia, ale też rozwiązywania zadań tekstowych i łamigłówek.

            Ostatecznie nagrodzono 3 uczniów klas V, którzy zdobyli maksymalną liczbę punktów oraz 1 uczennica z klasy IV. Nagrodzeni uczniowie to: Bartosz Cichocki, Adam Szurnicki, Alicja Tłomacka oraz Róża Kłos.  Nagrody w konkursie ufundowała p. Halina Lesińska – opiekunka szkolnego koła SKO. Organizatorami konkursu były nauczycielki matematyki.

            Nagrodzonym uczniom składamy Gratulacje.

             

          • Poznajemy zawody – KMP w Ostrołęce.

          • W dniu 6 listopada 2019r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle zapoznali się z pracą funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

            Dzieci zwiedziły pomieszczenia służbowe, zobaczyły urządzenia i wyposażenie jakim posługują się policjanci na służbie. Uczestniczyły w pogadance na temat pracy różnych wydziałów policji i obejrzały filmy poglądowe. Miały okazję spotkać psy patrolowo-tropiące, obejrzeć pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz służbową siłownię. Miały również możliwość wykonania swoich odcisków palców oraz poznania tajników pracy technika kryminalistyki. Mogły zająć miejsce w policyjnym radiowozie i włączyć sygnalizację dźwiękowo-świetlną.

            W wycieczce brały udział klasy:- 2c z wychowawczynią Haliną Cichoń i nauczycielem wspomagającym Alicją Duszak,- 2d z wychowawczynią Iwoną Sobiech, - 4a z wychowawczynią Urszulą Nalewajk i nauczycielem wspomagającym Magdaleną Kaliszewską, - 5e z wychowawczynią Małgorzatą Białczak.Cała grupa zwiedzających serdecznie dziękuje mł. asp. Anecie Warackiej i asp. Krzysztofowi Kolatorowi za życzliwość i profesjonalne ukazanie uczniom tak odpowiedzialnej pracy policji.

            Podziękowania kierujemy także do nauczycielki p. Elizy Cichoń za pomoc w organizacji wycieczki oraz twórczyni ludowej p. Wiesławy Bogdańskiej za wykonanie przepięknej wycinanki, przekazanej KMP w Ostrołęce.

             

          • Uwaga najmłodsi mieszkańcy wsi! KRUS rozdaje nagrody!

          • Z myślą o Was Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników przygotowała szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.

            Szkolenie w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Szkolenie podzielone jest na trzy moduły: Maszyny i Narzędzia, Zwierzęta oraz Siedlisko, a każdy z nich zawiera zagadki i quizy, dzięki którym łatwiej jest przyswoić wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci w środowisku wiejskim.

            Zapraszamy do ukończenia szkolenia dostępnego pod adresem: prewencja.krus.gov.pl 

             

            Certyfikat uzyskany po rozwiązaniu testu końcowego wraz z formularzem zgłoszenia 

            należy wydrukować i przesłać do dnia 13.12.2019 r. na adres:
            Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Biuro Prewencji, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa,

            z dopiskiem „Szkolenie e-learningowe dla dzieci”. Spośród zgłoszeń wylosowanych zostanie 50 osób, które otrzymają nagrody rzeczowe w postaci hulajnogi.


             

          • Promujemy czytanie przez kamishibai. Uczniowie z Kadzidła tworzyli teatrzyk.

          • Tworzymy teatrzyk obrazkowy – kreatywne warsztatyw Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce

            19 listopada 2019 roku uczniowie z klasy 8c i 8d pod kierunkiem opiekunów: p. J. Markowskiej i p. M. Napiórkowskiej uczestniczyli w kreatywnych warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce.

            W ramach współpracy bibliotek, a tym samym wzbogacenia metod pracy rozwijających zainteresowania czytelnicze u uczniów, zajęcia miały charakter spotkania z Teatrzykiem Kamishibai – światem bajek, opowiadań, legend, zamkniętym w małej drewnianej skrzynce. I tak uczniowie poznali Lwa, który zabrał ich w niezwykłą podróż do Paryża. Dzięki opowieści, podopieczni poznali kilka ważnych miejsc w Paryżu, jakie zwiedził bohater opowiadania.Następnie uczniowie w grupach tworzyli ilustracje do wierszy J. Brzechwy pt. „Kaczka - dziwaczka” i „Na wyspach Bergamutach”. W ten sposób powstał ich własny teatrzyk Kamishibai.

            Uczniowie świetnie się bawili podczas spotkania, a książeczki wykonane przez uczniów, będą prezentowane zainteresowanym osobom w bibliotece.

             

          • „Stop zagrożeniom” w kadzidlańskiej bibliotece

          • Gmina Kadzidło przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, w ramach której w gminnej bibliotece odbyła się konferencja będąca jednym z punktów w programie działań.

            Spotkanie odbyło się pod hasłem „Stop zagrożeniom”.Konferencję, która odbyła się 19 listopada zorganizowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu przy współpracy z wójtem gminy Kadzidło Dariuszem Łukaszewskim i dyrektor Publicznej Biblioteki w Kadzidle Wiesławy Sobiech. Patronat nad konferencją objął Stanisław Kubeł - starosta ostrołęcki.

            Konferencje uświetnił występ dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle pod kierownictwem Haliny Cichoń.

             

             

          • Gala finałowa Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli – 18 października 2019 roku

          • 18 października w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom ogólnopolskiego Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli w roku szkolnym 2018/2019. Dzięki pięknej scenerii i świetnie dobranej muzyce uroczystość miała niecodzienny charakter.

            O to, aby wieczór był wyjątkowy i dla wielu z pewnością niezapomniany zadbał prowadzący uroczystość, pan Maciej Kurzajewski. Gościem specjalnym był pan Tomasz Rożek - doktor fizyki, dziennikarz naukowy, który wszystkich zachwycił wykładem pt. „Złożoność”. Podczas inspirującego wykładu słuchacze dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących kosmosu, a także prognoz co do rozwoju sztucznej inteligencji w najbliższej przyszłości.


             

            Po przywitaniu wszystkich zaproszonych gości nastąpiło wręczenie nagród za systematyczną i wytężoną pracę wielu nauczycieli z całej Polski. Spośród nich – opiekunów SKO biorących udział w w/w konkursie, wyłoniono ponad 80 laureatów. Byli to zdobywcy najwyższych not, którzy odebrali pamiątkowe odznaki: platynową (1 na cały kraj), oraz złote i srebrne. Uroczystego wręczenia nagród dokonali p. Małgorzata Kocoń – Dyrektor Biura Młodego Klienta w Banku PKO BP oraz pan Jan Emeryk - Rościszewski – Wiceprezes Zarządu Banku PKO BP. Laureaci otrzymali również gratulacje i podziękowania za ich ponadprzeciętne zaangażowanie w program edukacyjny SKO. Spotkanie umilił harfowy koncert muzyczny.

            Kadzidlańskim akcentem całej uroczystości były panie Halina Lesińska i Danuta Prusaczyk - Opiekunki SKO w Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle, które w dowód uznania za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej oraz upowszechnianie idei oszczędzania wśród uczniów otrzymały SREBNĄ ODZNAKĘ.

             

             

          • PRZYDZIAŁ SAL NA DZIEŃ OTWARTY 20 LISTOPADA 2019r.

          • PRZYDZIAŁ SAL NA DZIEŃ OTWARTY
            20 LISTOPADA 2019r.

             

            01-Barbara Niegowska- sala 1

            02-  Cecylia Wojciechowska- sala 2

             

            MAŁA SZKOŁA

            1A- Elżbieta Jurga Dymerska – sala 5

            1B- Ewa Płoska - sala 8

            1C- Cecylia Tańska- sala 9

            1D- Drężek Beata - sala 6

            2A- Anna Danuta Mielnicka- świetlica

            2B- Mariola Krystian - sala 7

            2C- Halina Cichoń - sala gimnastyczna

            2D- Iwona Sobiech - sala 10

             

            DUŻA SZKOŁA

            3A- Barbara Zaniewska -sala 7

            3B- Lucyna Bakuła – pokój przy 5

            3C- Jadwiga Brzozowa - sala 6

            3D- Dorota Jechanowska - sala 5

            4A- Urszula Nalewajk- sala 16

            4B- Halina Lesińska - sala 18

            5A- Anna Mielnicka - sala  17

            5B- Iwona Gałązka - sala 2

            5C- Anna Gontarz - sala 8

            5D- Magdalena Kubeł - sala 20

            5E- Małgorzata Białczak - sala 15

            6A- Beata Parzych - sala21

            6B- Monika Wilk - sala 23

            6C- Danuta Prusaczyk - sala 14

            6D- Elżbieta Szulkowska - kino

            6E- Elżbieta Tomczak - sala 12

            6F- Sylwia Jaworska - sala 19

            7A- Agnieszka Boruch - sala 1

            7B- Iwona Puławska – sala 9

            7C- Ewa Kłos - biblioteka piwnica

            7D- Ewa Piotrowska - sala 10

            8A- Wiesława Szurnicka - sala 24

            8B- Dorota Wołosz - sala  25

            8C- Jolanta Markowska - sala 11

            8D- Ewa Rydel - sala 22

          • Uwaga Konkurs!

          • Związek Kurpiów zaprasza do udziału w III edycji konkursu plastycznego
            "Pocztówka bożonarodzeniowa
            z motywem wycinanki kurpiowskiej"

            Do udziału w Konkursie niezbędne jest dostarczenie do Organizatora formularza zgłoszeniowego wraz z pracą konkursową. Uczestnicy powinni do pracy dołączyć zgodę opiekuna prawnego na udział w konkursie (do pobrania u p. Danuty Prusaczyk)

            Cele konkursu:
            • zainteresowanie dzieci i młodzieży z terenu Mazowsza i Podlasia  wycinanką kurpiowską,
            • promocja kultury kurpiowskiej,
            • promocja dzieci i młodzieży z uzdolnieniami plastycznymi,
            • animacja kulturalna środowiska lokalnego.

            Format oraz technika wykonywania prac:
            dopuszczalne techniki wykonania prac: wycinanka, rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, technika mieszana, frotaż. Jeden uczestnik może dostarczyć tylko 1 pracę (wykluczamy prace zbiorowe)

            Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi, nieprzedstawianymi na innych konkursach.

            Prace wraz ze zgodą rodziców należy dostarczyć do 2 grudnia 2019 r. do p. Danuty Prusaczyk (sala nr 14).  

            Można też dostarczyć pocztą lub osobiście do biura: Związek Kurpiów, ul. Świętokrzyska 2, Ostrołęka do dnia 6 grudnia 2019r.

            Formularz zgłoszeniowy, zgoda opiekuna, a także Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są: e-mail: biuro@kurpie.org. , tel. 29 764 58 30.

            Zapraszamy!

             

      • Kontakt

        • Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle
        • (029)761 80 82
        • 07-420 Kadzidło ul. Kościuszki 13 07-420 Kadzidło Poland
        • Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Zespole Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle dr Bartosz Mendyk iod@drmendyk.pl lub 507 054 139
      • Logowanie