• Sprintem do maratonu

• „Sprintem do maratonu” to ważne wydarzenie w naszych grupach od kilku lat. Podobnie jak w latach ubiegłych – zabawa była udana. Najpierw pogadanka nt. akcji - zachęcenie do aktywnego stylu życia i dbania o zdrowie, wyjście na stadion , rozgrzewka , marsz lub bieg ( w zależności od możliwości), zasłużony odpoczynek , a na koniec zdrowa przekąska ( wg przepisu podanego w pierwszych edycjach.)

Zmagania uwieczniliśmy na zdjęciach. Jesteśmy zadowoleni , że udało nam się przebyć tak długi dystans i dołączyliśmy do grupy MAŁYCH MARATOŃCZYKÓW .

Basia i Sylwia - Nauczycielki oddziałów przedszkolnych

• Wycieczka klas drugich

• W dniu 03 czerwca 2023r. uczniowie klasy 2a, 2b, 2c pod opieką pań : Anny Mielnickiej, Marioli Krystian, Iwony Sobiech, Beaty Drężek odwiedzili Jurajski Park Dinozaurów : Muzeum Dziejów Ziemi. Jest to idealne miejsce na świetną zabawę, gdzie zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych na ścieżce edukacyjnej z dinozaurami, a także o grzybach i owadach żyjących na co dzień w naszej przyrodzie połączone jest z wieloma atrakcjami i rozrywką na świeżym powietrzu. Wizyta w Parku dała nam moc pozytywnych emocji oraz wspaniałą i bezpieczną zabawę. Sami zobaczcie jak się świetnie bawiliśmy, oglądając galerię naszych zdjęć.

• Wielki sukces Julii Bożomańskiej

• Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII B, Julia Bożomańska, znalazła się wśród grona finalistów Konkursu Kuratoryjnego z biologii.

Serdecznie gratulujemy Julii i jej Rodzicom odniesionego sukcesu oraz życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach edukacji!

Nasza finalistka przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem Pani Elżbiety Szulkowskiej.

• UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH ZWIEDZAJĄ PARK - GÓRY STOŁOWE I OKOLICE

• W dniach 01 - 04 czerwca 2023 r. piętnastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Elżbiety Szulkowskiej i Marty Lisiewskiej miała okazję podziwiać piękno Parku Narodowego Gór Stołowych i jego okolic.

W blasku wiosennego słońca ze Szczelińca Wielkiego- najwyższego szczytu gór obejrzeliśmy malowniczą panoramę okolicy. Niesamowitych wrażeń dostarczyła nam wędrówka labiryntem Błędnych Skał oraz obecność w Kaplicy Czaszek w Czermnej. Burzliwą historię Polski zgłębialiśmy zwiedzając twierdzę w Kłodzku, Zamek Książ oraz Zamek Książęcy w Oleśnicy. Każdego dnia, wieczorem spacerowaliśmy ukwieconymi alejkami Parku Zdrojowego w Kudowie - Zdrój.

Nasz wyjazd był nagrodą za aktywny udział w Ekologicznym Pikniku Rodzinnym, dzięki inicjatywie i staraniom wójta, Pana Dariusza Łukaszewskiego, któremu serdecznie dziękujemy.