• Wycieczka integracyjna klasy 8a

• Wycieczka integracyjna klasy 8a do Szkoły Leśnej w Zawodziu
            Dziękujemy pani Kasi Biedulskiej za zorganizowanie bardzo ciekawych i pouczających zajęć.

• Lekcja biblioteczna klasy 8a

12 października 2023 uczniowie klasy 8a wraz z wychowawczynią uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji bibliotecznej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle dotyczącej historii pisma. Dziękujemy pani Małgorzacie Gadomskiej za poświęcony czas i pouczające spotkanie.

• Spotkanie uczniów koła biologicznego z przedszkolakami

19 września 2023r. uczniowie koła biologicznego 🌳 byli gośćmi przedszkolaków Przedszkola Samorządowego w Kadzidle. Podczas spotkania kółkowicze opowiedzieli młodszym kolegom i koleżankom o swojej działalności. Dodatkowo pokazali maluchom szkielet ryby 🐟, serce ssaka ❤️ i zaprezentowali urządzenie jakim jest mikroskop 🔬, za pomocą którego przedszkolaki obejrzeli głowę ludzkiego krwiopijcy- samicy komara widliszka 🦟
            Młodzież z koła biologicznego zachwyciła się jesiennym kącikiem 🍁 grupy ,,Pszczółek” 🐝 i zrobiła sobie na jego tle pamiątkowe zdjęcia 📷🙂

• Dzień Zdrowia Psychicznego

• W ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który przypada na 10 października odbyła się w naszej szkole pogadanka na temat zdrowia psychicznego. Dzieci dowiedziały się gdzie mogą szukać pomocy i w jaki sposób tą pomoc otrzymać.

• Ognisko integracyjne koła biologicznego

• 5 października 2023r. na terenie kancelarii leśnictwa Kadzidło, odbyło się ognisko integracyjne 🔥 koła biologicznego🌳, którego gospodarzem był Pan leśniczy- Cezary Pokora. Bardzo dziękujemy Panu leśniczemu za ten miło spędzony czas 😊
            Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu z tego spotkania 🙂

Opiekun koła: Elżbieta Szulkowska
            Link do filmiku: https://fb.watch/nyFoEZOl62/

• Wizyta absolwentów

• 28 września 2023r. gośćmi wychowawczyni i uczniów klasy 8a byli absolwenci naszej szkoły: Dominik Aptacy i Szymon Bednarczyk. Ósmoklasiści otrzymali od nich wiele rad i wskazówek, między innymi jak należy przygotowywać się do egzaminów oraz jakie są zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Poznali też wady i zalety nauki w systemie zmianowym. Starsi koledzy wspominali z nostalgią czas spędzony w naszej szkole, wspólne wycieczki i imprezy. Dziękujemy serdecznie Dominikowi i Szymonowi za poświęcony nam czas.

• Wycieczka integracyjna klas 4c i 4d do Leśnictwa Lelis

• W poniedziałek 02 października 2023 r. uczniowie klas 4c i4 d pod opieką wychowawczyń : Haliny Bochomulskiej i Magdaleny Kubeł oraz pani Elżbiety Bogdańskiej integrowali się podczas wycieczki do lasu w Łęgu Starościńskim. .

Po ścieżce przyrodniczo-leśnej oprowadzał nas leśniczy p. Lucjan Bochomulski, który bardzo ciekawie opowiadał o życiu lasu i gospodarce leśnej. Dzieci poznawały roślinność i wsłuchiwały się w odgłosy przyrody.

Za aktywność podczas zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali od pana leśniczego drewniane puzzle. Miłym akcentem pod koniec wspólnej wyprawy było ognisko, pieczenie kiełbasek i innych smakołyków.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za aktywnie spędzony czas w lesie, interesujące opowieści oraz upominki

• Koło biologiczne podczas akcji sprzątania lasu

• W piątek 29 września 2023r. koło biologiczne swoją działalność rozpoczęło od sprzątania lasu znajdującego się na terenie leśnictwa Kadzidło 🌳 Dziewiętnastu uczniów i jedna z Mam- Pani Monika Kulas dzielnie przemierzali leśne szlaki w poszukiwaniu pozostawionych tam śmieci.
            Zachęcamy wszystkich miłośników przyrody do włączenia się w akcję sprzątania świata, bo dzięki temu każdy może dołożyć swoją cegiełkę w misji ratowania naszej planety 🌍

Opiekun koła: Elżbieta Szulkowska
            Pomoc w akcji: Aleksandra Szulkowska