• Otwarty Mikołajkowy Turniej Szachowy

• 04.12.2021r. W ZPO w Kadzidle odbył się Otwarty Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży z powiatu ostrołęckiego i Miasta Ostrołęki.

Organizatorami turnieju byli:

- Wójt Gminy Kadzidło

- Dyrektor ZPO im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle

Turniej był przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych – wspólnie dla dziewcząt i chłopców.

Sędzią głównym turnieju był Pan Tadeusz Nalewajk- licencjonowany sędzia Polskiego Związku Szachowego.

W sumie rywalizowało 31 zawodników i zawodniczek reprezentujących następujące szkoły: SP w Łęgu Starościńskim, SP w Dąbrówce, SP w Kadzidle, SP w Lelisie. Zwycięzcy czterech grup wiekowych otrzymali puchary  i medale.

Wyniki indywidualne przedstawiają się następująco:

Kategoria do lat 8

I m – Potkaj Patryk – SP w Dąbrówce

II m – Staśkiewicz Mateusz – SP Łęg Starościński

II m – Bakiera Maria – SP w Łęgu Starościńskim

Kategoria 9-10 lat

I m – Staśkiewicz Łukasz – SP Łęg Starościński

II m – Rybakowicz Maria – SP Kadzidło

II m – Budziłek Lena – SP Kadzidło

Kategoria 11-12 lat

I m – Potkaj Wiktor – SP Dąbrówka

II m – Denkiewicz Alan – SP Łęg Starościński

III m – Staśkiewicz Wiktor - SP Łęg Starościński

Kategoria 13-14 lat

I m – Brzeski Mikołaj – SP Lelis

II m – Brzóska Miłosz – SP Łęg Starościński

III m – Krzysztof Niedżwiecki – SP Kadzidło

Najmłodsi uczestnicy otrzymali statuetki z hasłem „Dziękujemy, że gracie w szachy”.

Był to Turniej Mikołajkowy więc wszyscy obecni otrzymali słodkie mikołaje.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaciętą rywalizację prowadzoną w duchu Fair-Play i miłą atmosferę. Serdeczne podziękowania przesyłamy Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu Wójtowi Gminy Kadzidło oraz Pani Halinie Prusaczyk Dyrektor ZPO w Kadzidle – bez których dobrej woli ten turniej nie mógł by się odbyć. Dziękuję rodzicom za wsparcie.

Szachy to jednak królewska gra.