• Kolejny sukces naszych szachistów

• 26 listopada 2022r. odbyły się Mistrzostwa Międzypowiatu w Szachach Drużynowych.

Drużyna w kategorii klas VI i młodsi zajęła - II miejsce w składzie :

Budziłek Lena kl. 5c

Grzyb Eliza kl. 2b

Podbielski Jan kl. 5a

Rybakowicz Konrad kl. 6c

Bakuła Szymon kl. 6c

Gratulacje dla zawodników , dziękujemy za piękną grę i postawę.

• WYCIECZKA DO LEŚNICTWA DĄBRÓWKA              05.11.2022

•     Dżdżystą , ale ciepłą jesienną sobotę piątego listopada 2022 r. uczniowie koła biologicznego wraz z opiekunkami spędzili na terenie leśnictwa Dąbrówka. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia sanktuarium Matki Boskiej w Dąbrówce. Interesującą historię tej świątyni opowiedział nam tamtejszy proboszcz,  ksiądz Artur Akimowicz. Następnie w towarzystwie leśniczego - pana Janusza Gałązki wyruszyliśmy na spacer po leśnych duktach. Droga wcale nie dłużyła się nam, gdyż leśniczy w bardzo ciekawy, często urozmaicony dowcipnymi anegdotami sposób opowiadał o swojej pracy, zwyczajach zwierząt, praktycznym wykorzystaniu roślin leśnych. Kiedy po dość długiej wędrówce, nieco zmoczeni przez ciągle padającą mżawkę dotarliśmy na polanę przy leśniczówce w Nasiadkach, czekało już na nas ognisko, na którym upiekliśmy smaczne kiełbaski. Przygotowały je dla nas dwie mamy uczniów klasy VII A, które towarzyszyły nam podczas tej wycieczki.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu, księdzu oraz troskliwym mamom za poświęcony czas. Dzięki nim mogliśmy pożytecznie i bardzo przyjemnie spędzić kilka godzin na łonie natury, która bez względu na to, czy świeci słońce czy pada deszcz, zawsze dostarcza nam niezapomnianych wrażeń.