• Rekrutacja do przedszkola

• Drodzy Rodzice, zapraszamy do Przedszkola Samorządowego w Kadzidle. Ogłaszamy zapisy na rok 2023/24. Państwa zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 24.03.2023r. Zapraszamy do szkolnego sekretariatu. W dniu 14.04.2023 r. (piątek) ogłosimy listę dzieci przyjętych.

UWAGA! Dzieci, które nie zostaną przyjęte w tym naborze oraz wszystkie pozostałe, których Rodzice wyrażą taką wolę, będą zapisane automatycznie do budowanego w Kadzidle nowego Przedszkola Samorządowego przy ulicy Lokalnej.

Przedszkole to zostanie otwarte w styczniu 2024 r. Do tego przedszkola trafią również przedszkolacy z budynku przy ulicy Kościuszki (obecne przedszkole) oraz wszystkie inne chętne dzieci z terenu Gminy Kadzidło. Dlatego bardzo prosimy Rodziców dzieci, których nie przyjęto do Przedszkola Samorządowego oraz tych, którzy dotychczas nie byli zainteresowani Przedszkolem Samorządowym o złożenie pisemnej deklaracji woli i wyrażenia chęci przynależności Państwa dzieci do gminnej, samorządowej rodziny przedszkolnej.

O te deklaracje prosimy po dniu 14.04 2023 r. Składać je będzie można w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle.

Dariusz Łukaszewski - wójt Gminy Kadzidło

Halina Prusaczyk - dyrektor ZPO w Kadzidle

• Wybuchowy wulkan

• Dnia 9 lutego dzieci z grupy 0B przeprowadziły eksperyment w ramach zajęć pt. "Wybuchowy wulkan". Największą atrakcją dla dzieci był fakt, że maluchy same skonstruowały wulkan od podstaw. Na koniec niespodzianka- wybuch wulkanu.

• Noc w szkole pełna atrakcji i niespodzianek

• Uczniowie klas VII i VIII - aktywni członkowie koła biologicznego i ekologicznego, zamiast spędzić kolejne popołudnie przed komputerem, zostali na noc w szkole i to ... z własnej woli!!! To właśnie dla nich, nauczycielki wpadły na niecodzienny pomysł - spędzenia nocy w szkole.  Celem tej przygody (z 3 na 4 lutego 2023r.) było pokazanie szkoły z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami i głową pełną pojęć oraz informacji, ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas, przy okazji poznając się nawzajem i integrując.

Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej przygody inicjatorki dyskretnie realizowały postawione sobie cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności, a także  umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieciaki miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę  dobrej zabawy, a spędzenie  nocy poza domem, w warunkach częściowo, można rzec, spartańskich, na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Atmosfera zabawy, która towarzyszyła tej imprezie, na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce. A przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach, pomoże traktować szkołę jak drugi dom. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać, jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, mogą spędzić czas.

W związku z powyższym bardzo  dziękujemy gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas tego wydarzenia: p. Jadwidze Sobiech- emerytowanej nauczycielce biologii, która z ogromną pasją opowiadała o swojej pracy, twórczyniom ludowym: p. Czesławie Gałązce, p.  Czesławie Marchewce, p. Elżbiecie Prusaczyk i p. Krystynie Świder- za warsztaty rękodzieła kurpiowskiego. Dziękujemy nauczycielkom p. Małgorzacie Białczak za poprowadzenie świetnych  zabaw tanecznych i p. Sylwii Jaworskiej za wspólne śpiewanie szant. Podziękowania dla P. wójta Dariusza Łukaszewskiego wraz z małżonką p. Małgorzatą Łukaszewską oraz dla dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kadzidle p. Wiesławy Sobiech za wspólne odtańczenie Belgijki.Szczególne dziękujemy  rodzicom: p. Monice Kulas, p. Barbarze Malon, p. Katarzynie Nalewajk, p. Justynie Staśkiewicz, p. Małgorzacie Szkodzińsiej.Dziękujemy p. dyrektor Halinie Prusaczyk za pozwolenie na organizację tego niecodziennego wydarzenia i wsparcie podczas jego realizacji.

Organizatorki:Honorata Czachowska, Magdalena Kaliszewska, Magdalena Kubeł, Elżbieta Szulkowska i Monika Wilk