• WIOSENNE ZAJĘCIA TERENOWE UCZNIÓW KÓŁ: BIOLOGICZNEGO I EKOLOGICZNEGO W SPYCHOWIE

•

Dnia 25.03.2023 roku wraz z nastaniem wiosny uczniowie kół wraz z nauczycielami biologii wyruszyli na zajęcia terenowe  do Nadleśnictwa Spychowo.

Przewodnikami po spychowskich  lasach  byli leśnicy : Pani Izabela Szymczyk i Pan Michał  Dudkowski– dawni uczniowie naszej szkoły.J Poprowadzili nas  Szlakiem Fortyfikacji Szczycieńskiej Pozycji Leśnej. Zwiedzanie wnętrza schronów  fortyfikacji I i II Wojny Światowej wzbudziło wśród nas duże emocje i zainteresowanie. Podczas 5 kilometrowego spaceru przy akompaniamencie odgłosów ptactwa leśnego przyglądaliśmy się  walorom ekosystemu leśnego Spychowa.

Zwiedzaliśmy również Muzeum Leśne , gdzie podziwialiśmy przeróżne gatunki owadów, wypreparowane okazy  zwierząt, poroża jeleni, łosi i samców saren pobliskich lasów. Czytaliśmy czarujące kalendarze myśliwskie” stare jak świat”. Spędziliśmy niezapomniane chwile przy ognisku nad jeziorem Ciche. Podczas odpoczynku został zorganizowany quiz sprawdzający naszą wiedzę zdobytą podczas wędrówki.

Serdecznie dziękujemy Izabeli i Michałowi za poświęcony nam czas oraz upominki. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej dużej wiedzy, którą przekazaliście nam podczas leśnej wędrówki oraz wielkiego zaangażowania w edukację młodzieży.

Dziękujemy również mamom uczniów, które towarzyszyły nam i przygotowały dla uczestników wycieczki słodki poczęstunekJ

Serdeczne podziękowania kierujemy także na ręce Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo za udostępnienie obiektów dydaktycznych.

• Wielkanocne warsztaty z twórczynią ludową

• 28.03.2023 r. gościem uczniów oraz wychowawczyni klasy 7 A była twórczyni ludowa - Pani Elzbieta Prusaczyk. Dzięki niej młodzież poznała tajniki malowania pisanek wielkanocnych. Zajęcia były bardzo ciekawe, inspirujące. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich zdolności artystycznych i okazało się, że mają je wszyscy, gdyż wymalowane przez nas pisanki bardzo ładnie się prezentowały. Serdecznie dziękujemy Paniom: Elzbieta Prusaczyk oraz towarzyszącej jej Pani Małgorzata Szkodzińska za poświęcony czas, który minął nam w ich towarzystwie bardzo szybko, miło i pożytecznie.

• Turniej szachowy o tytuł Mistrza Szkoły

• 24 marca 2023r. w naszej szkole odbył się turniej szachowy o tytuł Mistrza Szkoły . Do turnieju przystąpiło 24 uczniów , rywalizowali w dwóch kategoriach ( rocznik 2013 i młodsi , 2012 - 2010). Tytuły Mistrza Szkoły wywalczyli Eliza Grzyb kl. II i Szymon Bakuła kl. VI - gratulujemy . Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom ich rodzicom. Szczególne podziękowanie za wsparcie , obecność na turnieju dla Pana Wójta Gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego, Pani Dyrektor ZPO w Kadzidle Halinie Prusaczyk. Dziękuję niezastąpionemu sędziemu Tadeuszowi Nalewajk. Podziękowania przesyła Kółko szachowe przy ZPO w Kadzidle.