• Gość w klasie 7a

• 25 kwietnia 2023r. gościem wychowawcy oraz uczniów klasy 7a był Pan Paweł Łaszczych, kierownik Zespołu Folklorystycznego Kurpianka. Dziękujemy Panu Pawłowi za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

• Rodzinny Piknik Ekologiczny "Wspólnie na rzecz czystego powietrza w Gminie Kadzidło

• 21 kwietnia 2023 r. miało miejsce w naszej szkole radosne i barwne wydarzenie – Rodzinny Piknik Ekologiczny „Wspólnie na rzecz czystego powietrza w gminie Kadzidło,” finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na wniosek Urzędu Gminy Kadzidło.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji i realizacji przedsięwzięcia:

• Wójtowi, Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu za inicjatywę i wsparcie
            •  zaproszonym gościom za przybycie:

P. Sławomirowi Mazurkowi - Zastępcy Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki  Wodnej w Warszawie

P. Marcinowi Grabowskiemu - Dyrektorowi Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce

P. Iwonie Dobkowskiej -  inspektorowi Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, delegatura w Ostrołęce

Pracownikom Urzędu Gminy w Kadzidle: Przewodniczącej Rady Gminy – P. Barbarze Bączek,  Komendantowi

Gminnemu OSP – P. Zdzisławowi Parzychowi

• Edukatorom za przekazaną wiedzę:

leśnikom z nadleśnictw: Myszyńca, Ostrołęki, Parciak, Spychowa

P. Gabrieli Kwiatkowskiej reprezentującej firmę „Lubimy ogrody”

Pracownikom Urzędu Gminy w Kadzidle: P. Monice Białobrzeskiej i P. Monice Bielskiej

• Strażakom i policji za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników pikniku
            • Dyrektorowi CKK w Kadzidle – P. Grzegorzowi Parzychowi za udostępnienie sali kinowej
            • firmie „Ani-Mix” za nagłośnienie i animacje
            • P. Marii Samsel - Dyrektorowi Muzeum Kultury w Ostrołęce za udostępnienie Zagrody Kurpiowskiej
            • Aktorom teatru „Katarynka” z Gdańska za bardzo ciekawe przedstawienie o treści ekologicznej
            • rodzicom – Paniom: Monice Kulas, Barbarze Malon, Katarzynie Nalewajk, Małgorzacie Szkodzińskiej

za organizację poczęstunku w Zagrodzie Kurpiowskiej

• P. Katarzynie Żebrowskiej za smaczne jedzenie przygotowane dla uczestników pikniku
            • Rodzicom, uczniom,  przedszkolakom oraz pracownikomZPO w Kadzidle

Mamy nadzieję, że ekologiczne przesłanie płynące z tego wydarzenia na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej i gminnej.

• NOWOCZESNA STOŁÓWKA ORAZ ŚWIETLICA W KADZIDLAŃSKIEJ SZKOLE!

•

Świetne wiadomości napłynęły z Warszawy. Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał, na wniosek wójta Dariusza Łukaszewskiego, ponad dwa miliony złotych na rozbudowę i modernizację stołówki oraz świetlicy w Zespole Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle.

Wartość inwestycji wynosi 3 500 000 złotych. Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł Gminę Kadzidło kwotą 2 100 000 złotych. Pozostałe środki pochodzą z naszego budżetu. Prace rozpoczną się jesienią tego roku, zakończą wiosną 2025. Obecny obiekt zostanie znacznie powiększony, powstaną nowoczesne zaplecza kuchenne i świetlicowe, nowocześnie zaaranżowane, wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia. Część świetlicową uzupełnią pomoce dydaktyczne, ciekawie zaaranżowane przestrzenie do spotkań z rodzicami.

Stołówka będzie oferowała urozmaicone, trzydaniowe menu, z którego będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale również wszyscy chętni mieszkańcy Gminy Kadzidło.

Dziękujemy Marszałkowi Adamowi Struzikowi, Zarządowi Województwa Mazowieckiego oraz radnym wojewódzkim za życzliwość.

Stołówkę zaprojektowała firma OSTPROJEKT Mirosława Grzyba.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Kadzidło