• Dzień Pluszowego Misia w klasach 0-3

          • W dniach 24 – 25.11.2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Adresatami byli uczniowie z klas I – III oraz dzieci z grup zerowych. Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim ukochanym pluszakiem. Tematem przewodnim tegorocznego święta był PRZYJACIEL.

            Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta było przypomnienie uczniom najważniejszych wartości jakimi są przyjaźń i lojalność wobec przyjaciół.

            Dzieci poznały historię pluszowego misia, odgadywały zagadki
            o sympatycznych niedźwiadkach – bohaterach książkowych i filmowych. Ponadto obejrzały prezentację multimedialną, która przypomniała postaci misiów z filmów i książek oraz dzieje ich powstania. Bajki z Colargolem, Misiem Uszatkiem, Troskliwymi Misiami są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Postacie literackie, jak Miś Puchatek, Paddington zachęcają do lektury, rozwijają zainteresowania czytelnicze, kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję.

            Były również zabawy ruchowo – taneczne przy znanych utworach muzycznych: „Wyginam śmiało ciało”, „Niedźwiadek”, „A ram sam sam”, „Dzisiaj mamy piękny dzień”, „Jadą, jadą misie”.

            Po pełnej uśmiechu zabawie dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami
            i pluszakami utworzyły radosne pociągi, którymi wróciły do sal.

            Uroczystość przygotowały: Małgorzata Napiórkowska i Małgorzata Białczak.

          • „I otwarty turniej szachowy z okazji święta niepodległości w Łęgu Starościńskim"

          • W dniu 06.112021 r. siedmioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w „I otwartym turnieju szachowym z okazji święta niepodległości w Łęgu Starościńskim" dla dzieci i młodzieży z powiatu ostrołęckiego i Miasta Ostrołęki.

            Turniej był przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych – wspólnie dla dziewcząt i chłopców.       W sumie rywalizowało 34 zawodników i zawodniczek reprezentujących następujące szkoły: SP w Łęgu Starościńskim, SP w Dąbrówce, SP w Kadzidle, SP w Nasiadkach , SP w Obierwi oraz SP nr 10 w Ostrołęce. Zwycięzcy czterech grup wiekowych otrzymali puchary  i medale.

            W kategorii dz i chł 9-10 lat

            I m – Staśkiewicz Łukasz – SP Łęg Starościński

            II m – Budziłek Lena – SP Kadzidło

            III m – Rybakowicz Maria – SP Kadzidło

            Prowadzono również klasyfikację drużynową (olimpijską) do której zaliczono punkty zdobyte przez trzech najlepszych zawodników/zawodniczek drużyny z każdej grupy wiekowej.

            Punktacja drużynowa przedstawia się następująco:

            I m – SP w Łęgu Starościńskim

            II m – SP w Kadzidle

            III m – SP w Nasiadkach

            IV m – SP w Dąbrówce

            V m – SP w SP nr 10 Ostrołęka

            Część uczniów zdobyła pierwsze szlify szachowe – czyli kategorie szachowe Polskiego Związku Szachowego (Centralny Rejestr Zawodników PzSzach).

            Do grona tych uczniów zaliczają się:

            Rosiński Wojciech – SP Kadzidło – V kategoria szachowa

            Budziłek Lena – SP Kadzidło – V kategoria szachowa

          • Kolejne spotkanie w ramach projektu „Our Funny Little Worlds”

          • Odbyło się kolejne spotkanie online nauczycieli w ramach pracy nad projektem „Our Funny Little Worlds”. Celem spotkania było rozdzielenie zadań i stworzenie tematycznych grup międzynarodowych. Każda grupa składać się będzie z dwóch szkół partnerskich, które wybiorą sposób pracy nad wybranym zagadnieniem. Partnerzy będą musieli porozumieć się w kwestii treści oraz sposobu ich prezentacji za pomocą narzędzi multimedialnych. Uczniowie biorący udział w projekcie będą opracowywać temat: „Traditions”. Naszym partnerem jest szkoła turecka.

          • Wycieczka szkolnego koła ekologicznego

          • Jesiennym przedpołudniem 6 listopada 2021 r. uczniowie szkolnego koła ekologicznego pod opieką pań: Magdaleny Kubeł i Sylwii Jaworskiej wyjechali na wycieczkę do Jazgarki i Wykrotu.

            Naszym przewodnikiem był tamtejszy leśniczy pan Jan Mirosław Kulasik. Na początku zwiedziliśmy cmentarz      z okresu I wojny światowej w lesie w Jazgarce, gdzie dziewczęta z klasy 7e zapaliły znicze. Następnie pojechaliśmy w okolice leśniczówki w Wykrocie. Leśniczy bardzo ciekawie opowiadał o gospodarce leśnej, sposobach ochrony lasu i ochronie przeciwpożarowej Było również ognisko i pieczone kiełbaski. Na koniec przeszliśmy nad zalew w Wykrocie, gdzie podziwialiśmy piękno okolicznej przyrody. Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za poświęcony czas i interesujące opowieści.

          • Projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”

          • Gmina Kadzidło w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 330 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej. W ramach projektu Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle otrzymała pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie. Wartość projektu wynosi 55 624 305, 00 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 40 374 335, 00 zł.

          • Warsztaty z twórczynią

          • Dnia 29 października uczniowie z klasy 2c oraz członkowie koła Edukacja Regionalna spotkali się z twórczynią panią Jadwigą Niedźwiedzką.

            W trakcie spotkania pani Jadwiga pokazała dzieciom swoje prace. Były wśród nich wycinanki kurpiowskie- gwiazdy, leluje, ptaszki oraz wycinanki o tematyce świątecznej . Twórczyni zaprezentowała też sposób wykonania firanki papierowej, która w dawnych czasach stanowiła ozdobę okna kurpiowskiej chaty .

            Dzieci pod czujnym okiem mistrzyni wykonały wycinankę „ Gwiazdę” oraz „ Szopkę betlejemską”. Nabyte wiadomości i umiejętności wykorzystają już wkrótce podczas wykonywania prac na konkurs szkolny .

            W trakcie pokazu twórczyni opowiadała różne anegdoty, przypowieści ludowe, które pamiętała z czasów dzieciństwa.

            Spotkanie wzbudziło duże za interesowanie wśród dzieci, a pani Jadzia zapowiedziała kolejne ciekawe warsztaty rękodzielnicze.

             
        • Kontakt

          • Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle
          • (029)761 80 82
          • 07-420 Kadzidło ul. Kościuszki 13 07-420 Kadzidło Poland
          • Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Zespole Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle dr Bartosz Mendyk iod@drmendyk.pl lub 507 054 139
        • Logowanie