• Festiwal nauki

• Coroczne święto poświęcone nauce w tym roku obchodziliśmy w bardzo kreatywny sposób. Nie zabrakło żywych eksponatów: węży, ślmaków, żółwi i wielu innych ciekawych gatunkó zwierząt. W jednaj z sal urządziliśmy stację z gami rozwijającymi umiejętności matematyczne i myslenie logiczne. Natomist na dziedzińcu przed budynkiem szkoły uczniowie zmagali się z kodowaniem i programowaniem, były maty, kubeczki, roboty Photon i Ozobot. Jedną z atrakcji była maskotka SKO pancernik Hatetepes, która umilała wszystkim zgromadzonym czas.

Było to niezwykle intensywny czas w naszej szkole.

• KOLEJNA WYCIECZKA DO REZERWATU PRZYRODY W CZARNI

Celem ostatniej w tym roku szkolnym wycieczki uczniów koła biologicznego było zwiedzanie ścisłego rezerwatu przyrody w Czarni koło Myszyńca. Nasz przewodnik - zaprzyjaźniona już z nami pani Kasia Biedulska - oprowadziła nas po najciekawszych miejscach tegoż rezerwatu. Podczas wędrówki leśnymi bezdrożami mogliśmy podziwiać piękno tamtejszej przyrody oraz unikatowe sosny bartne, będące pomnikami przyrody. Jedną z nich zasiedliły dzikie pszczoły. Przyjrzeliśmy się też dokładnie malutkim, ale jakże groźnym dla świerków szkodnikom - kornikom drukarzom, które wpadły do specjalnie zastawionych przez leśniczego pułapek feromonowych. Na zakończenie wycieczki upiekliśmy kiełbaski na ognisku w SZKOLE LEŚNEJ, w towarzystwie tamtejszego podleśniczego, p. Krzysztofa Szulkowskiego.

Dziękujemy serdecznie pracownikom Nadleśnictwo Myszyniec, Lasy Państwowe za poświęcony nam czas, przekazaną cenną wiedzę oraz niezapomniane wrażenia w ciągu całego roku szkolnego 2021/2022.

• Październik miesiącem oszczędzania, bo to jest w modzie!

• Jak co roku promujemy ideę oszczędzania w SKO. W tym roku nie zabrakło gazetki tematycznej i konkursu plastycznego.

Laureatami zostali:

Patrycja Cicha kl. 3a