• Każdy człowiek ma swoje prawa

  26.11.2014

  W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”, na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej, Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła już realizację  zadania publicznego pn. „Prowadzenie przez specjalistów  ogólnopolskiej infolinii interwencyjno-informacyjnej dla uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodziców, nauczycieli oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”. W związku z tym rozpoczeła funkcjonowanie Bezpłatna pomoc telefoniczna i online dla uczniów, rodziców i nauczycieli

  http://www.116111.pl/twoje-prawa

 • Dzieci z "zerówek" naszej szkoły odwiedziły Urząd Gminy w Kadzidle

  24.11.2014

        

       18 listopada do urzędu Gminy w Kadzidle zawitały dzieci z "zerówki" Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle. Wraz z wychowawczyniami - Haliną Cichoń i Barbarą Niegowską odwiedziły budynek gminy.

       Podczas wizyty w urzędzie mogły zwiedzić budynek, poznały miejsce pracy urzędników, a także spotkały się z wójtem Dariuszem Łukaszewskim i zobaczyły jak wygląda praca samorządowców.

        Dzieci z "zerówek" poprosiły pana Wójta o oświetlenie na okres bożonarodzeniowy choinki, która rośnie przed ich szkołą.

         Z inicjatywy dzieci oraz ich rodziców szkoła organizuje

  AKCJĘ "BOMBKA NA CHOINKĘ".

     Mamy nadzieję, że choinka rozbłyśnie blaskiem kolorowych światełek i ozdób co umili czas oczekiwania na przyjście Świąt Bożego Narodzenia całej społeczności szkolnej i lokalnej.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • Informacja dla rodziców

  12.11.2014

  W związku z przypadkami prób logowania do e-dziennika poprzez stronę internetową szkoły informuję, iż logowanie do e-dziennika następuje poprzez adres:

  https://dziennik.librus.pl/loguj

  UWAGA! W lewym panelu strony wstawiono zakładkę bezpośrednio przekierowującą do e-dziennika

 • Zaproszenie dla rodziców na przedświąteczne warsztaty

  18.11.2014

  PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY RODZINNE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

        Zapraszamy rodziny dzieci na warsztaty  DNIA 21.XI.2014r  ( piątek ) godz. 9.30. Własnoręcznie wykonamy świąteczne ozdoby  na choinkę.  Pomagać nam będą twórczynie ludowe, które zapoznają nas z  różnymi  formami twórczości kurpiowskiej.

  Serdecznie zapraszamy!

 • DZIECI Z ZERÓWKI ODWIEDZIŁY PRZYCHODNIĘ RODZINNĄ

  18.11.2014

    Dnia 3 listopada 2014r dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczynią Haliną Cichoń odwiedziły  Przychodnię Lekarza Rodzinnego  doktora Igora Zerhau.  Pielęgniarka pani Bożena Pożarska oprowadziła wszystkich po gabinetach, które znajdują się w przychodni i zapoznała ze specyfiką prac wykonywanych w tych miejscach.  Dzieci zwiedziły gabinet lekarza, pielęgniarki, obejrzały rejestrację, poczekalnię dla pacjentów , zerknęły też do pokoju pobierania krwi. Zerówkowicze odpowiadali na pytania dotyczące higieny osobistej i sposobu ubierania się w okresie jesienno-zimowym. Pani pielęgniarka odbyła z dziećmi pogadankę na temat konieczności stosowania szczepień  przeciw grypie w okresie jesiennym.  Dzieci otrzymały broszurki dla rodziców ,  które zawierają wiadomości na temat szczepień  i konsekwencji wynikających z ich braku,  w przypadku pojawienia się  powikłań pogrypowych.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • GOŚCIE NA ZAJĘCIACH Z DIALEKTU KURPIOWSKIEGO W ZPO W KADZIDLE

  18.11.2014

        W czwartek 13 listopada 2014r gościliśmy na zajęciach z DIALEKTU KURPIOWSKIEGO dziennikarkę z RADIA DLA CIEBIE panią Katarzynę Parzych oraz pana Marka Apela  z RADIA NADZIEJA

        Dziennikarze przeprowadzili wywiad z opiekunem p. Haliną Cichoń oraz uczestnikami zajęć . Interesowało ich , czego uczniowie nauczyli się przez te dwa miesiące w zakresie poznawania języka kurpiowskiego. Były śpiewy kurpiowskie, wiersz zapisany  w dialekcie kurpiowskim i czytany gwarą przez uczniów. Młodzież prezentowała  wymowę i pisownię  nowopoznanych liter,  nie występujących w literackim języku polskim. Goście obejrzeli wystawkę prac artystycznych wykonanych przez uczniów: wycinanki kurpiowskie, kwiaty z bibuły, pary kurpiowskie w odświętnych strojach i in. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a goście zadeklarowali  chęć czynnego  udziału w zajęciach  pod koniec roku szkolnego.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • Rocznica Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę w klasach I-III

  16.11.2014

         7 listopada 2014r.  w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.


         Obchodziliśmy ją bardzo radośnie, ale i  uroczyście. Dzieci  razem ze swoimi wychowawczyniami oraz zaproszonymi gośćmi, przygotowywały kotyliony, flagi i godła. Później spotkaliśmy się na sali gimnastycznej i uroczyście odśpiewaliśmy hymn. Obejrzeliśmy animowany film o symbolach narodowych przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej  ( Historia w Kolorach), dzięki któremu wiemy co to znaczy być małym Polakiem. Przebyliśmy też drogę od gór po morze w piosence „ Jestem Polakiem” machając radośnie flagami i śpiewając refren: „Jesteśmy Polką i Polakiem, kochamy Polskę z całych sił…”


        Spotkanie zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Magdaleną Gwiazdowską i p. Beatą Nalewajk.

   

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

   

 • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

  12.11.2014

         24 października 2014r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Bohaterami i aktorami tego dnia byli pierwszoklasiści z sześciu klas, a widownię stanowili zaproszeni goście: p. dyrektor Ewa Bednarczyk, Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, rodzice, dziadkowie, nauczyciele klas zerowych.

        Na ten dzień dzieci czekały od momentu rozpoczęcia nauki szkolnej. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie ubrani w galowe stroje rozpoczęli występ. Akt pasowania poprzedził ciekawy program artystyczny przygotowany przez pierwszaków pod okiem wychowawczyń. Program zarazem poważny i wesoły był swoistym sprawdzianem dojrzałości szkolnej. Uczniowie wyruszyli w  podróż do pięciu krain gdzie wykazali się wiedzą, pracowitością, miłością i szacunkiem do ojczyzny oraz znajomością dobrych obyczajów.

          Po zdanym egzaminie wójt Dariusz Łukaszewski wygłosił miłe słowo do uczniów i rodziców. Potem pani dyrektor Ewa Bednarczyk dokonała uroczystego aktu ślubowania. Następnie odbyło się pasowanie na ucznia. Ta część gali została przyjęta przez dzieci z powagą i skupieniem. Na zakończenie rodzice każdej klasy przygotowali słodki poczęstunek  w postaci tortu.  

  Dla pierwszoklasistów był to dzień pełen wrażeń, który z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" w klasach I-III

  12.11.2014

  Dnia 28 października br. odbyło się w naszej szkole czytanie utworów J. Brzechwy i J. Tuwima w ramach akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". Utwory czytali:

  p. Paweł Łaszczych

  p. Krystyna Sutuła

  p. Halina Cichoń

  Całą uroczystość przygotowała p. Cecylia Wojciechowska

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • Opłaty za zupy za miesiąc listopad 2014r

  05.11.2014

  Opłaty za zupy za miesiąc listopad 2014r - 21,60

 • 05.11.2014

  Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany

 • XIV Dzień Papieski - ,, Jan Paweł II- świętymi bądźcie"

  30.10.2014

           Dnia 15 października 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  XIV Dnia Papieskiego. Tegoroczny Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem ,, Jan Paweł II- świętymi bądźcie".

           Był to wyjątkowy dzień, który przybliżył uczniom życie i przyniósł pamięć o Papieżu Polaku. Na długo zostanie w naszych sercach  i wyryje w nich trwały ślad. Ślad, który naznaczony będzie szacunkiem i wyrozumiałością dla drugiego człowieka.

           Montaż słowno- muzyczny przygotowali uczniowie klasy 3a pod kierunkiem p. Iwony Sobiech, s. Mirosławy Szaniawskiej, p. Wiesławy Zery. Narratorami byli rodzice uczniów: p. Barbara Sadłowska, p. Urszula Nalewajk oraz p. Dariusz Łukaszewski - Wójt Gminy Kadzidło. Prezentację multimedialną przygotowała p. Danuta Prusaczyk oraz uczeń kl. 6c  -  Kamil Dawid. Oprawę muzyczną do pieśni przygotowała p. Sylwia Jaworska, a nagłośnienie p. Ryszard Grzyb wraz z uczniami: K. Nowakiem i A. Ciężarem.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • Dzień Edukacji Narodowej w klasach I-III

  30.10.2014

        13 października, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski klas I-III, przygotował dla swoich pań miłą niespodziankę. Każda z pań nauczycielek oraz panie z obsługi otrzymały dyplom z gratulacjami i podziękowaniami oraz słodki upominek. Samorząd przygotował również niespodziankę dla społeczności szkolnej w postaci gazetki szkolnej przedstawiającej panie nauczycielki za ich czasów szkolnych. Gazetka budziła ogromne zainteresowanie i zaciekawienie uczniów poszukujących swoich pań.

  Kochane Nasze Panie

  Dziękujemy za zapał i cierpliwość, które towarzyszą Wam w pracy.
  Doceniamy pasję i życiową mądrość, które przekazujecie wychowankom.
  Niech na Waszej twarzy zawsze gości uśmiech i nie opuszcza pogoda ducha,
  nawet wtedy, gdy uczniowie nie zawsze okazują się „aniołkami”.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

   

  Samorząd Uczniowski

   

  Klas I-III

 • Potrzebna pomoc !!!

  30.10.2014

  W Glebie spalił się dom rodzinie Wioletty i Grzegorza Kita (8 osób). Wszelka pomoc mile widziana!
  Adres: Gleba 12
  Tel. 505 114 905

  Osoby chętne wesprzeć poszkodowanych mogą przynosić różnego rodzaju rzeczy (dobrze zapakowane) do naszej szkoły w dniu 3 listopada2014r. w godzinach od 8.00 do 12.00.

  Poszkodowani to:
  - małżeństwo w średnim wieku

  - dzieci:
    - 21 lat(dz)  - studiuje dziennie
    - 19 lat(chł)  - studiuje dziennie
    - 18 lat(chł)  - liceum
    - 14 lat(chł)  - gimnazjum kl. II
    - 13 lat(dz)  - gimnazjum kl. I

  oraz starszy pan (około 70 lat)

   

  W sprawie pomocy pogorzelcom kontaktować się z Opiekunem Szkolnego Koła CARITAS

 • Spotkanie Policjanta z uczniami klas 0-III

  29.10.2014

   

        9 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem panem Krzysztofem Kolatorem oraz panią Bożeną Boruch z Posterunku Policji w Kadzidle. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasi Goście zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Pan policjant uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Przypomniał, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci również mogły wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się i odpowiadały na zadawane pytania.
        Podczas spotkania pan Krzysztof i pani Bożena przekazali uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym w drodze do i ze szkoły ale również w internecie w kontaktach z obcymi,  podczas zabawy
        Policjanci poinformowali uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez internet, należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

   
         Spotkanie zorganizowały panie Beata Nalewajk,
         Magdalena Gwiazdowska, Natalia Chrostek

 • Spotkanie Policjanta z uczniami klas IV-VI

  28.10.2014

           24 października w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z policjantem panem Krzysztofem Kolatorem oraz z policjantką panią Bożeną Boruch.. Wzięli w nim udział uczniowie klas 4-6 wraz z nauczycielami. Na spotkaniu zostały poruszone takie tematy jak: bezpieczne zachowanie w szkole, w domu, na ulicy, prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, przestrzeganie prawa to obowiązek każdego ucznia.

           Uczniowie wysłuchali  pogadanki, które z ich zachowań i z zachowań innych osób są niewłaściwe i stwarzają zagrożenie dla innych oraz bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również zapoznani z podstawowymi prawami związanymi  z ochroną dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej np. nagrywanie, robienie zdjęć  osoby bez wyrażenia przez nią zgody jest karalne. Wizerunek osoby również jest jej dobrem osobistym, a bezprawne jego rozpowszechnianie w tym przypadku dodatkowo godzi w godność osoby, przeklinanie w miejscu publicznym jest karane.

         Policjant poinformował także uczniów co grozi za łamanie prawa. Przedstawili podstawowych reguł prawa cywilnego i karnego.

          Przypomnieli oni także  uczniom, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych.  Uczniowie mieli także okazję do  zadawania pytań, na które prowadzący udzielał odpowiedzi.

         Spotkanie zorganizował pedagog szkolny p. Beata Nalewajk oraz opiekunowie samorządu uczniowskiego kl. IV-VI pani Sylwia Włodarczyk i pan Ryszard Grzyb.

   Pamiętaj - zastanów się zanim coś zrobisz, bo jesteś odpowiedzialny za każdy swój czyn.!!!

 • 28.10.2014

  Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany

 • Uczymy się ratować!!!

  27.10.2014

    Dnia 23 października 2014r w Oddziałach Przedszkolnych ZPO w Kadzidle kontynuowano cykl spotkań w ramach akcji Bezpieczna Szkoła. Po udanej , wrześniowej Paradzie Bezpieczeństwa ulicami Kadzidła i spotkaniu z Komisarzem Kurpikiem w październiku, nastał czas na przeprowadzenie praktycznego szkolenia wśród dzieci i rodziców.  Tego dnia rodzice  zerówkowiczów wraz ze swoimi  pociechami  brali udział w programie edukacyjnym „ Ratujemy i uczymy ratować”. Pod czujnym okiem p. Małgosi Białczak poznawali  zasady udzielania pierwszej pomocy i prawidłowej resuscytacji. Rodzice i dzieci uświadomili sobie, jak ważne są pierwsze minuty w razie wypadku oraz jak zachować się, aby w sytuacji zagrożenia udzielić pomocy we właściwy sposób.

  ZAPRASZAMY DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO

  ( opracowanie i zdjęcia Halina Cichoń )

 • Zajecia z dialektu kurpiowskiego w ZPO w Kadzidle

  27.10.2014

    Pierwsze w historii kurpiowszczyzny zajęcia z kurpiowskiego dialektu literackiego rozpoczęły się od września tego roku w Zespole Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle.

    Przypomnijmy, że na prośbę wójta Dariusz Łukaszewskiego  Związek Kurpiów we współpracy z  MSCDN w Ostrołęce zorganizował  szkolenie dla nauczycieli naszej gminy, przygotowując  ich do pracy z uczniami w tym zakresie. Zasady dialektu kurpiowskiego, opracowanego przez  profesora Jerzego Rubacha wprowadzali zasłużeni  i wybitni fachowcy, językoznawcy oraz regionaliści.

    Gmina Kadzidło jako pierwsza spośród gmin kurpiowskich przejdzie do historii jako ta, która wprowadziła nauczanie dialektu kurpiowskiego w nowej formie  zajęć  dodatkowych w swoich szkołach.

    Wśród uczestników zajęć w naszej szkole są uczniowie-pionierzy z klas 3a, 4b i 4c. Grupa jest dość liczna , dlatego spotkania odbywają się w dwóch grupach.  Nauka dialektu połączona jest  z edukacją regionalną ( poznanie obyczajów, gwary, pieśni, tańców  i  historii regionu ). Uczniowie  przyswajają zasady i reguły głosek, które występują w naszym  języku, ale w dialekcie kurpiowskim maja inną wymowę. Poznali już samogłoski , nie występujące w literackim języku polskim ( å – tylne, é – kreskowane, ë – szwę, Ϊ ) . Nauczyli się stosować te litery w pisowni kurpiowskiej oraz ich wymowę .

    Mam nadzieję, że wykształcę  i zaszczepię w tych młodych ludziach prawdziwą świadomość przynależności do naszego pięknego regionu kurpiowskiego , wpłynę na rozwój ich zainteresowań tradycjami , kulturą  i historią rodzinnej miejscowości  i choć w niewielkim stopniu wpłynę na ich zaangażowanie w życie własnego środowiska.

  ZAPRASZAMY DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO

  ( Opracowanie i zdjęcia  Halina Cichoń )

 • Dzień Edukacji Narodowej

  20.10.2014

      Dzień 14 października jest wyjątkowy w każdej szkole.To data szczególna.W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej powszechnie zwanym Dniem Nauczyciela.Nie bez powodu, bo z tej okazji uczniowie mogą obdarować swoich nauczycieli kwiatami i życzeniami dziękując za ich trud i wysiłek.
      W naszej szkole uroczysta akademia dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły odbyła się 13 października.Przygotowali ją uczniowie klasy 5a pod kierunkiem swojej wychowawczyni p.Haliny Lesińskiej. Zgromadzeni na sali pracownicy szkoły, zaproszeni goście oraz uczniowie naszej szkoły obejrzeli ,na tle ciekawej scenerii,humorystyczne przedstawienia:Skąd wziął się nauczyciel na świecie oraz Jak odróżnić w szkole nauczyciela od ucznia. Poszczególne sceny przedstawienia przeplatane były ciekawymi aranżacjami muzyczno-tanecznymi przygotowanymi pod kierunkiem nauczycielki muzyki p. Sylwii Jaworskiej.Uczeń Łukasz Gwiazdowski zaprezentował własną kompozycję poświęconą swoim pedagogom.Na koniec swojego występu dziewczęta i chłopcy wyśpiewali swoim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia.
      W części oficjalnej pani dyrektor Ewa Bednarczyk podziękowała uczniom kl. 5a za piękny występ, a wszystkim nauczycielom złożyła najlepsze życzenia. Do życzeń dołączyli się też zaproszeni goście:Wójt Gminy Kadzidło Pan Dariusz Łukaszewski,ksiądz dziekan Ryszard Kłosiński oraz przedstawiciele Rady Rodziców wręczając kwiaty na ręce dyrekcji szkoły.Uroczystość przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze, a jak zaprezentowali się uczniowie można przekonać się oglądając zdjęcia z uroczystości zamieszczone w albumie fotograficznym. Dekoracje przygotowane we współpracy z nauczycielką plastyki p.Danutą Prusaczyk.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle
  Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle, 07-420 Kadzidło, ul. Kościuszki 13
 • (029)761 80 82

Galeria zdjęć