• CHODZI PO LESIE POGODNA JESIEŃ

  16.12.2014

  Kto powiedział, że jesień jest smutna?

        Takimi słowami rozpoczęło się przedstawienie o jesieni, które zaprezentowali uczniowie klas drugich ZPO w Kadzidle pod kierunkiem wychowawczyń: p. M. Napiórkowskiej, p. C. Tańskiej i p. E. Jurgi-Dymerskiej.

        Dzieci poprzez swój występ próbowały udowodnić widzom, że jesień to pora wesoła, roześmiana i gwarna jak szkoła. Prezentowany program artystyczny zawierał: piosenki, tańce, wiersze zagadki, przedstawienie teatralne pt.: „Co słychać w lesie” , inscenizację wiersza „ Jesień u fryzjera” oraz pokaz mody jesiennej. Młodzi artyści bardzo sumiennie zostali przygotowani do swoich ról. Mieli piękne stroje i rekwizyty. Na uwagę zasługuje również  doskonale wykonana dekoracja. Występ obejrzeli uczniowie i nauczyciele klas O-3, przedszkolaki i rodzice. Drugoklasiści otrzymali gromkie brawa i słowa pochwały za swoje wspaniałe wystąpienie.

        Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz udział w przedstawieniu.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • Dzień Pluszowego Misia

  15.12.2014

  Dzień Pluszowego Misia przeszedł do historii, ale w pamięci uczniów klas 0- III Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle pozostanie na bardzo długo. A to wszystko dzięki kolejnej inicjatywie Samorządu Uczniowskiego (opiekunowie p. Beata Nalewajk, p. Natalia Chrostek, p. Magdalena Gwiazdowska), który 26 listopada zorganizował prawdziwe święto naszych ulubieńców. Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne: od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach – misiach. Z radością a niejednokrotnie z duma dzieci przedstawiły swoich pluszowych przyjaciół. Wszyscy uczniowie ze swoimi gośćmi zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie nie zabrakło konkursów i doskonałej zabawy;  zadaniem dzieci było m. in. odgadywanie, na podstawie melodii, tytułu bajki, z której ona pochodzi, rozwiązywanie quizów, których bohaterami były bajkowe misie. Dzięki temu przenieśliśmy się w świat „Misia Uszatka”, „Misia Coralgola”, „Misia Paddingtona”, „Kubusia Puchatka”, „Gumisiów” i wielu innych.

            Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę:

  Jedna łapka , druga łapka

  Ja jestem niedźwiadek

  Jedna nóżka, druga nóżka

  A to jest mój zadek

  Lubię miodek, kocham miodek

  Podkradam go pszczółkom

  Jedną łapka, druga łapką albo wciągam rurką.

            Na zakończenie uroczystości odbyła się wspólna, „misiowa” dyskoteka, podczas której przy największych, dziecięcych przebojach uczniowie bawili się ze swoimi pluszakami. Zabawę przy muzyce brawurowo poprowadziła pani Małgorzata Białczak.

  Dzień Pluszowego Misia od 2002 roku obchodzony jest 25 listopada. Został on ustanowiony w setną rocznicę wydarzenia, które zainspirowało powstanie pierwszego pluszowego niedźwiadka a z którym wiele wspólnego miał Theodore Roosevelt - 26. prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. To właśnie na jego cześć pierwsza zabawka otrzymała imię Teddy. Święto to jest doskonałą okazją do pokazania dzieciom, że warto czytać książki.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • UWAGA!!!! DZIEŃ OTWARTY!!!

  15.12.2014

  Zapraszamy Rodziców na Dzień otwarty (spotkanie z wychowawcami klas i nauczycielami uczniów  Szkoły Podstawowej) w dniu 16.12.2014r. o godz. 1630

 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w klasach I-III

  15.12.2014

          20 listopada 2014r.  w naszej szkole we wszystkich klasach I-III odbywały się zajęcia związane z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie uczestniczyli w specjalnych warsztatach  prowadzonych przez pedagoga szkolnego wraz z samorządem uczniowskim, p. Magdaleną Gwiazdowską, p. Natalią Chrostek oraz p. Małgorzatą Napiórkowską obejrzeli film edukacyjny „Masz swoje prawa”. Dzieci chętnie włączyły się w śpiewanie piosenki grupy teatralnej Łejery „Masz prawo do swoich praw”.

           Tego dnia dzieci obejrzały również teatrzyk „Nie czyn drugiemu co tobie nie miłe” w wykonaniu grupy teatralnej z Białegostoku. Samorząd Uczniowski przygotował gazetki ścienne z prawami dziecka  oraz plakaty.

            Dzień później, 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole dzień życzliwości, który dopełnił obchody Praw Dziecka. W tym dniu  staraliśmy się zachować uśmiech na twarzach, nie dawać się prowokować, być mili dla innych, wszelkie kłótnie, żale i złości odstawić na bok, ucisnąć sobie dłonie.

            Tę akcję zaczniemy od jednego dnia, a będziemy ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych; niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości. Wprowadzimy obchody Światowego Dnia Życzliwości do kalendarza imprez szkolnych.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

  „Życzliwym być każdemu wypada,

  Życzliwym być to gratka nie lada,

  Życzliwym być z uśmiechem na twarzy,

  Życzliwym być niech często się zdarzy...”

 • Sprzedaż kart świątecznych wykonanych przez uczniów

  10.12.2014

  W dniu 16 grudnia 2014r. (wtorek) w Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle (budynek klas IV – VI)  w godzinach od 800 do 1800 będzie uruchomiona sprzedaż kart świątecznych wykonanych przez uczniów.

  Zapraszamy wszystkich chętnych do zakupu kart – pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.

  Cena karty – 2zł,

  dla hojnych – bez ograniczeń

  Samorząd Uczniowski

  w Zespole Placówek Oświatowych

  w Kadzidle

  klasy 4, 5 i 6 oraz klasa 3a i 3d

 • 09.12.2014

  Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany

 • Opłaty za zupy za miesiąc grudzień 2014r

  01.12.2014

  Opłaty za zupy za miesiąc grudzień 2014r - 18zł

 • Przedświąteczne warsztaty rodzinne.

  27.11.2014

    Dnia 21 listopada 2014r w Oddziałach Przedszkolnych ZPO w Kadzidle odbyły się rodzinne, bożonarodzeniowe warsztaty tworzenia regionalnych ozdób choinkowych.

    Twórcze działania zapoczątkowała kurpiowska pieśń " Jado goście, jado" w wykonaniu wszystkich "zerówkowiczów" oraz skoczny, ludowy "Fafur" zaprezentowany przez 6-latki. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami pod czujnym okiem zaproszonych twórczyń ludowych (  Genowefy Staśkiewicz, Czesławy Stepnowskiej i Bogusławy Jaksiny ) wykonały kolorowe łańcuchy, ptaszki, jeżyki i inne kurpiowskie ozdoby choinkowe. Twórczemu działaniu towarzyszyła radosna, rodzinna atmosfera przy wspólnych śpiewach i słuchaniu melodii kurpiowskich. Rodzinna twórcza zabawa dostarczyła wszystkim uczestnikom mnóstwo radości oraz wielu miłych, niezapomnianych wrażeń. Małym uczniom natomiast przybliżyła nasze ludowe tradycje.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

  Nauczycielki klas "0" ZPO w Kadzidle

 • Każdy człowiek ma swoje prawa

  26.11.2014

  W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”, na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej, Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła już realizację  zadania publicznego pn. „Prowadzenie przez specjalistów  ogólnopolskiej infolinii interwencyjno-informacyjnej dla uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodziców, nauczycieli oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”. W związku z tym rozpoczeła funkcjonowanie Bezpłatna pomoc telefoniczna i online dla uczniów, rodziców i nauczycieli

  http://www.116111.pl/twoje-prawa

 • Dzieci z "zerówek" naszej szkoły odwiedziły Urząd Gminy w Kadzidle

  24.11.2014

        

       18 listopada do urzędu Gminy w Kadzidle zawitały dzieci z "zerówki" Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle. Wraz z wychowawczyniami - Haliną Cichoń i Barbarą Niegowską odwiedziły budynek gminy.

       Podczas wizyty w urzędzie mogły zwiedzić budynek, poznały miejsce pracy urzędników, a także spotkały się z wójtem Dariuszem Łukaszewskim i zobaczyły jak wygląda praca samorządowców.

        Dzieci z "zerówek" poprosiły pana Wójta o oświetlenie na okres bożonarodzeniowy choinki, która rośnie przed ich szkołą.

         Z inicjatywy dzieci oraz ich rodziców szkoła organizuje

  AKCJĘ "BOMBKA NA CHOINKĘ".

     Mamy nadzieję, że choinka rozbłyśnie blaskiem kolorowych światełek i ozdób co umili czas oczekiwania na przyjście Świąt Bożego Narodzenia całej społeczności szkolnej i lokalnej.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • Informacja dla rodziców

  12.11.2014

  W związku z przypadkami prób logowania do e-dziennika poprzez stronę internetową szkoły informuję, iż logowanie do e-dziennika następuje poprzez adres:

  https://dziennik.librus.pl/loguj

  UWAGA! W lewym panelu strony wstawiono zakładkę bezpośrednio przekierowującą do e-dziennika

 • Zaproszenie dla rodziców na przedświąteczne warsztaty

  18.11.2014

  PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY RODZINNE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

        Zapraszamy rodziny dzieci na warsztaty  DNIA 21.XI.2014r  ( piątek ) godz. 9.30. Własnoręcznie wykonamy świąteczne ozdoby  na choinkę.  Pomagać nam będą twórczynie ludowe, które zapoznają nas z  różnymi  formami twórczości kurpiowskiej.

  Serdecznie zapraszamy!

 • DZIECI Z ZERÓWKI ODWIEDZIŁY PRZYCHODNIĘ RODZINNĄ

  18.11.2014

    Dnia 3 listopada 2014r dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczynią Haliną Cichoń odwiedziły  Przychodnię Lekarza Rodzinnego  doktora Igora Zerhau.  Pielęgniarka pani Bożena Pożarska oprowadziła wszystkich po gabinetach, które znajdują się w przychodni i zapoznała ze specyfiką prac wykonywanych w tych miejscach.  Dzieci zwiedziły gabinet lekarza, pielęgniarki, obejrzały rejestrację, poczekalnię dla pacjentów , zerknęły też do pokoju pobierania krwi. Zerówkowicze odpowiadali na pytania dotyczące higieny osobistej i sposobu ubierania się w okresie jesienno-zimowym. Pani pielęgniarka odbyła z dziećmi pogadankę na temat konieczności stosowania szczepień  przeciw grypie w okresie jesiennym.  Dzieci otrzymały broszurki dla rodziców ,  które zawierają wiadomości na temat szczepień  i konsekwencji wynikających z ich braku,  w przypadku pojawienia się  powikłań pogrypowych.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • GOŚCIE NA ZAJĘCIACH Z DIALEKTU KURPIOWSKIEGO W ZPO W KADZIDLE

  18.11.2014

        W czwartek 13 listopada 2014r gościliśmy na zajęciach z DIALEKTU KURPIOWSKIEGO dziennikarkę z RADIA DLA CIEBIE panią Katarzynę Parzych oraz pana Marka Apela  z RADIA NADZIEJA

        Dziennikarze przeprowadzili wywiad z opiekunem p. Haliną Cichoń oraz uczestnikami zajęć . Interesowało ich , czego uczniowie nauczyli się przez te dwa miesiące w zakresie poznawania języka kurpiowskiego. Były śpiewy kurpiowskie, wiersz zapisany  w dialekcie kurpiowskim i czytany gwarą przez uczniów. Młodzież prezentowała  wymowę i pisownię  nowopoznanych liter,  nie występujących w literackim języku polskim. Goście obejrzeli wystawkę prac artystycznych wykonanych przez uczniów: wycinanki kurpiowskie, kwiaty z bibuły, pary kurpiowskie w odświętnych strojach i in. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a goście zadeklarowali  chęć czynnego  udziału w zajęciach  pod koniec roku szkolnego.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • Rocznica Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę w klasach I-III

  16.11.2014

         7 listopada 2014r.  w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.


         Obchodziliśmy ją bardzo radośnie, ale i  uroczyście. Dzieci  razem ze swoimi wychowawczyniami oraz zaproszonymi gośćmi, przygotowywały kotyliony, flagi i godła. Później spotkaliśmy się na sali gimnastycznej i uroczyście odśpiewaliśmy hymn. Obejrzeliśmy animowany film o symbolach narodowych przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej  ( Historia w Kolorach), dzięki któremu wiemy co to znaczy być małym Polakiem. Przebyliśmy też drogę od gór po morze w piosence „ Jestem Polakiem” machając radośnie flagami i śpiewając refren: „Jesteśmy Polką i Polakiem, kochamy Polskę z całych sił…”


        Spotkanie zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Magdaleną Gwiazdowską i p. Beatą Nalewajk.

   

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

   

 • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

  12.11.2014

         24 października 2014r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Bohaterami i aktorami tego dnia byli pierwszoklasiści z sześciu klas, a widownię stanowili zaproszeni goście: p. dyrektor Ewa Bednarczyk, Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, rodzice, dziadkowie, nauczyciele klas zerowych.

        Na ten dzień dzieci czekały od momentu rozpoczęcia nauki szkolnej. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie ubrani w galowe stroje rozpoczęli występ. Akt pasowania poprzedził ciekawy program artystyczny przygotowany przez pierwszaków pod okiem wychowawczyń. Program zarazem poważny i wesoły był swoistym sprawdzianem dojrzałości szkolnej. Uczniowie wyruszyli w  podróż do pięciu krain gdzie wykazali się wiedzą, pracowitością, miłością i szacunkiem do ojczyzny oraz znajomością dobrych obyczajów.

          Po zdanym egzaminie wójt Dariusz Łukaszewski wygłosił miłe słowo do uczniów i rodziców. Potem pani dyrektor Ewa Bednarczyk dokonała uroczystego aktu ślubowania. Następnie odbyło się pasowanie na ucznia. Ta część gali została przyjęta przez dzieci z powagą i skupieniem. Na zakończenie rodzice każdej klasy przygotowali słodki poczęstunek  w postaci tortu.  

  Dla pierwszoklasistów był to dzień pełen wrażeń, który z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" w klasach I-III

  12.11.2014

  Dnia 28 października br. odbyło się w naszej szkole czytanie utworów J. Brzechwy i J. Tuwima w ramach akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". Utwory czytali:

  p. Paweł Łaszczych

  p. Krystyna Sutuła

  p. Halina Cichoń

  Całą uroczystość przygotowała p. Cecylia Wojciechowska

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

 • Opłaty za zupy za miesiąc listopad 2014r

  05.11.2014

  Opłaty za zupy za miesiąc listopad 2014r - 21,60

 • 05.11.2014

  Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany

 • XIV Dzień Papieski - ,, Jan Paweł II- świętymi bądźcie"

  30.10.2014

           Dnia 15 października 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  XIV Dnia Papieskiego. Tegoroczny Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem ,, Jan Paweł II- świętymi bądźcie".

           Był to wyjątkowy dzień, który przybliżył uczniom życie i przyniósł pamięć o Papieżu Polaku. Na długo zostanie w naszych sercach  i wyryje w nich trwały ślad. Ślad, który naznaczony będzie szacunkiem i wyrozumiałością dla drugiego człowieka.

           Montaż słowno- muzyczny przygotowali uczniowie klasy 3a pod kierunkiem p. Iwony Sobiech, s. Mirosławy Szaniawskiej, p. Wiesławy Zery. Narratorami byli rodzice uczniów: p. Barbara Sadłowska, p. Urszula Nalewajk oraz p. Dariusz Łukaszewski - Wójt Gminy Kadzidło. Prezentację multimedialną przygotowała p. Danuta Prusaczyk oraz uczeń kl. 6c  -  Kamil Dawid. Oprawę muzyczną do pieśni przygotowała p. Sylwia Jaworska, a nagłośnienie p. Ryszard Grzyb wraz z uczniami: K. Nowakiem i A. Ciężarem.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle
  Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle, 07-420 Kadzidło, ul. Kościuszki 13
 • (029)761 80 82

Galeria zdjęć