W dniu 21 maja 2019 r., uczniowie kl. II i III uczestniczyli w spotkaniu nt. "Bezpieczne dzieci w sieci". Pogadankę z elemetami warsztatowymi przeprowadziła pedagog Ewa Cyran-Kur , w oparciu o materiały Fundacji Poza Schematami "Rysia i Tolek na Cyber-zachodzie". W trakcie spotkania dzieci zastanawiały się nad zaletami i wadami korzystania z sieci i urządzeń ekranowych, dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z Internetu a także proponowały alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego ( np. aktywność fizyczna , zabawy z rówieśnikami, gry planszowe, sport, działalność artystyczna czy czytanie książek). Spotkanie zorganizowała p. Magdalena Gwiazdowska.
Bezpieczne dzieci w sieci
- 3
XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy pod hasłem "Przyroda w matematyce" - klasy IV-VII
XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy
pod hasłem
"Przyroda w matematyce" - klasy IV-VII11 maja 2019 r. w ZPO w Kadzidle najlepsi uczniowie z klas IV - VII szkół podstawowych gminy Kadzidło rywalizowali w XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego pod hasłem "Przyroda w Matematyce".
Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu przez uczniów w swoich szkołach pod kierunkiem nauczycieli opiekunów pracy plastycznej: „WIĘCEJ WIESZ – ZDROWIEJ JESZ”
Ponadto wszyscy uczestnicy w dniu konkursu pisali test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej.
Jury konkursu stanowili nauczyciele - opiekunowie uczniów ze wszystkich szkół.
Wyniki konkursu:
Część I- praca plastyczna:
1. miejsce – Amelia Szkopińska ZPO Dylewo
2. miejsce – Patrycja Myszkowska SP Wach
3. miejsce – Paulina Zalewska ZPO Kadzidło
Wyróżnienie – Anastazja Popielarczyk i Hubert Sobiech ZPO Kadzidło
Część II - Test matematyczno – przyrodniczy klasy IV - VI1. miejsce – Szymon Sadłowski ZPO Dylewo op. Edyta Laskowska
2. miejsce – Maria Grzegorczyk ZPO Kadzidło op. Anna Mielnicka i Magdalena Kubeł
3. miejsce - Paulina Zalewska ZPO Kadzidło op. Anna Mielnicka i Magdalena Kubeł
4. miejsce – Szymon Pokora SP Jazgarka op. Halina Nalewajk i Hanna Faderewska4. miejsce – Julia Lenda, ZS Chudek op. Urszula Szymczyk i Ewelina Sobiech
Część II - Test matematyczno – przyrodniczy klasy VII
1. miejsce – Anastazja Popieraczyk ZPO Kadzidło op. Wiesława Szurnicka i Elżbieta Szulkowska
2. miejsce – Alicja Gut ZPO Dylewo op. Edyta Prusińska i Joanna Mrozek3. miejsce – Hubert Sobiech ZPO Kadzidło op. Anna Mielnicka i Elżbieta Szulkowska
4. miejsce – Julia Deptuła ZPO Kadzidło op. Wiesława Szurnicka i Elżbieta Szulkowska
Gratulujemy młodzieży posiadanej wiedzy i zdobytych nagród.
Dziękujemy panu wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu, dyrekcji szkoły oraz wszystkim nauczycielom matematyki i przyrody i biologii z naszych szkół podstawowych za pomoc w przeprowadzeniu konkursu oraz wszystkim za udział w konkursie. .
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki ZPO w Kadzidle:
Magdalena Kubeł, Anna Mielnicka i Beata Parzych
2
Sprawozdanie finansowe Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle za 2018r.
Sprawozdanie finansowe Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle za 2018r. jest opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Kadzidło pod adresem
http://www.bip.kadzidlo.samorzady.pl/art/id/6743
Na stronie internetowej szkoły dostępne w zakładce
Sprawozdanie finans. 2018r. (lewy panel strony)
TYDZIEŃ BIBLIOTEK W KLASACH 0-III
TYDZIEŃ BIBLIOTEK W KLASACH 0-III
Dnia 07 maja 2019r wszyscy uczniowie klas 0-3 z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle uczestniczyli w spotkaniu z bibliotekarkami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle w ramach ogólnopolskich obchodów Tygodnia Bibliotek - jako programu promocji czytelnictwa. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i zainteresowania książką jak najszerszy krąg społeczeństwa. Aby każdy z przyjemnością sięgał po książkę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz potrzebami edukacyjnymi.
Pani Krystyna Sutuła zapoznała uczniów z pracą nowoczesnej biblioteki i czytelni.
Na zakończenie wszystkie dzieci obejrzały bajkę pt."Bajka o niedźwiedziach, niedźwiedziątku i o małym złotowłosym dziewczątku"
Wycieczka na Mazury klas trzecich
Uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej razem z wychowawczyniami i opiekunami wybrali się 27 kwietnia na wycieczkę autokarową na Mazury.
Na początku pojechaliśmy do Kętrzyna, gdzie zwiedzaliśmy wytwórnię ozdób choinkowych i wielkaocnych.
Św. Mikołaj ma tam swój Konsulat, który można odwiedzać cały rok. Mieści się on w starej fabryce bombek.
Zwiedzanie zaczęliśmy od fabryki, w której pomocnicy Świętego Mikołaja przygotowują piękne bombki i inne ozdoby ze szkła. Wszystko robi się tam własnoręcznie. Najpierw pan Zygmunt pokazał nam, w jaki sposób ze szklanej rurki powstają bombki o różnych kształtach. Były kule, owale, kule z wgłębieniami, szyszki, bombki o wydłużonych końcach, a nawet łabędzie. Sami mogliśmy spróbować wydmuchać swoją własną bombkę. Dmuchanie bombek przypomina troszkę robienie baniek mydlanych - tylko temperatura pracy jest nieco wyższa - ok. 700 stopni Celsjusza.
Następnym etapem produkcji jest ozdabianie i tu można było wykazać się kreatywnością.
Każdy z nas dostał 2 bombki lub jajeczka i mógł je sam udekorować. Pędzlami, dzieci nanosiły na szkło specjalny klej tworząc swoje wymarzone wzorki, po czym obsypywały rożnymi kolorami brokatu. Była tez specjalna maszyna z której wychodziły piękne, kolorowe, pluszowe bombki.
Po ozdobieniu trzeba było oczywiście pozostawić je na kilkanaście minut w specjalnym miejscu do wyschnięcia, ale ten czas wykorzystaliśmy na zwiedzanie muzeum bombek mieszczącego się piętro wyżej. Na specjalnej wystawie można było zobaczyć najstarsze, prawie 60-letnie bombki.
Najbardziej dzieci były zachwycone królową lodu - Elzą. Miała piękną srebrzystą suknię ze szklanych bombek. Była też piękna biała suknia dla panny młodej. Po obejrzeniu, każde dziecko otrzymało od Zajączka prezent jakim był słodki lizak.Następnie wróciliśmy do pozostawionych bombek aby je dokończyć. Pani poobcinała końcówki w każdej bombce, a pan Zygmunt włożył zawieszki i każdy zapakował swoje bombki w torebki z pieczęcią od Świętego Mikołaja. Na koniec odwiedziliśmy jeszcze przyzakładowy sklepik gdzie każdy mógł zakupić piękną bombkę do domu.
Następnie ruszylismy dalej do parku atrakcji w okolicy Gierłoży k. Kętrzyna.
Uczniowie zwiedzili Park Miniatur Warmii i Mazur , obejrzeli wystawę prezentującą wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemieckie z lat 1939-45 oraz makietę Wilczego Szańca.
Następnie zwiedzili skansen ludowy. Najciekawszą atrakcją było grodzisko średniowieczne. Wszyscy przymierzali zbroje rycerskie, kolczugi i strzelali z łuku i do tarczy na strzelnicy militarnej.
Bawili się na w Parku Rozrywki na trampolinie, bungee i zjeżdżalniach.
W godzinach popołudniowych dotarlismy do Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce, gdzie wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego .
Po duchowych przezyciach nadszedł czas na posiłek i powrót do domu.
Uradowani i wyczerpani uczniowie wraz z nauczycielami bezpiecznie wrócili do Kadzidła.
Ogólnopolski Konkurs Wokalny pod nazwą „ Wygraj szansę”
Ogólnopolski Konkurs Wokalny
pod nazwą
„ Wygraj szansę”25 marca w Ostrołęckim Centrum Kultury odbył się Ogólnopolski Konkurs Wokalny pod nazwą „Wygraj szansę” organizowany przez TV Media – Agencję Telewizyjno-Estradową z Łodzi.
W konkursie udział wzięło 15-stu solistów min. z powiatu ostrołęckiego, wyszkowskiego, przasnyskiego, pułtuskiego.
Naszą gminę reprezentowała uczennica klasy VII z Zespołu Placówek Oświatowych pod kierunkiem p. Ewy Piotrowskiej.
Ola przepięknie zaśpiewała piosenkę pt. „Byle jak” z repertuaru Margaret zdobywając czołowe II miejsce.
Dzięki życzliwości Pana Wójta Dariusza Łukaszewskiego uczniowie z klasy Oli mogli kibicować koleżance podczas występu.
Dziękujemy i życzymy Oli dalszych sukcesów.
Zapraszamy do albumu fotograficznego.
Dzień talentu w naszej szkole
DZIEŃ TALENTU W NASZEJ SZKOLE
Wiele emocji, humoru i świetnej zabawy zagwarantowali nam uczniowie naszej szkoły podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny.
Po raz kolejny, w ramach szkolnego konkursu Dzień talentu w naszej szkole, mogliśmy podziwiać niesamowite prezentacje uczniowskie, w których młodzi artyści wykazali się talentem muzycznym, plastycznym, aktorskim i tanecznym.
W kategorii gimnastyka i taniec I miejsce zajęły dziewczęta z klasy 5a - Klaudia Mróz i Julia Florek, II miejsce - Lilianna Bogdańska i Amelia Wiktorowicz z klasy 4a, III miejsce - zespół taneczny dziewcząt z klasy 4e i miejsce IV - Aleksandra Niedźwiedzka, Paulina Golan i Natalia Szuba z klasy 5b.
W kategorii talent plastyczny I miejsce zajęły Roksana Siennicka z klasy 5d i Łucja Sakowska z klasy 5f.
W ostatniej kategorii łączącej śpiew, talent aktorski i matematyczny I miejsce wyśpiewała sobie Wiktoria Giers z klasy 6d piosenką Bądź duży. II miejsce zajął Piotr Murach z klasy 5f układając w 58 sekund kostkę Rubika. Miejsce III przypadło Marii Lisiewskiej za śpiew piosenki Byle jak, a miejsce IV zajęli uczniowie z klasy 5d - Patrycja Chrostek, Maksymilian Trzciński, Jakub Głowacki i Mateusz Pabich prezentując krótkie scenki kabaretowe.
Kolejne zmagania naszych uczniów to konkurs na najbardziej kolorowe i zabawne wiosenne przebranie. Tu bezkonkurencyjny okazał się uczeń z klasy 4e - Błażej Gers. II miejsce zajęła Natalia Sobiech z klasy 5d i Alicja Lisiewska z 5c, a miejsce III Cezary Sztejna i Alan Świderek z 4a oraz Amelia Tomczak z 4d.
Ostatnim konkursem był quiz wiedzowy, w którym 5 drużyn z klas IV-VI walczyło o tytuł Szkolnych Omnibusów. Zwycięzcami okazały się dwa zespoły złożone z przedstawicieli klas 4c, 5c i 6c oraz klas 4d, 5d i 6d. II miejsce zajęła drużyna klas 4a,5a i 6a, a III miejsce uczniowie z klas 4e, 5e i 5f.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY RADOSNY I Z PRZESŁANIEM
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
RADOSNY I Z PRZESŁANIEM21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. To również Światowy Dzień Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa - dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Nie zapomnieli o tym uczniowie klas 0 –III naszej szkoły wraz z wychowawcami.
Na znak solidarności z Osobami Niepełnosprawnymi i ich Rodzinami założyli skarpetki w różnych wesołych kolorach i kolorowe ubrania. Zakładając kolorową skarpetkę, nie do pary zwracamy na siebie uwagę, tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. Chcieliśmy pokazać , że różni nas tak niewiele (w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch mają trzy chromosomy).
Klasy z największą ilością kolorowych skarpetek otrzymały od Pani Wiosny zdrowy upominek.
Zapraszamy do albumu fotograficznego.
Organizatorkami akcji były:
p. Magdalena Gwiazdowska, Ewa Płoska i Beata Nalewajk
Podsumowanie warsztatów dziennikarskich Junior Media
Podsumowanie warsztatów dziennikarskich
Junior Media20 marca odbyło się podsumowanie warsztatów dziennikarskich Junior Media, na którym obecna była pani Beata Modzelewska - redaktor naczelna Tygodnika Ostrołęckiego, pan Dariusz Łukaszewski – wójt gminy Kadzidło, pani Halina Prusaczyk – dyrektor ZPO w Kadzidle. Pani Modzelewska udzieliła młodym dziennikarzom ostatnich wskazówek, zachęciła do pracy i życzyła wielu sukcesów. Pan wójt i pani dyrektor podziękowali uczniom za zaangażowanie w projekt, a pani Modzelewskiej za sprawne przeprowadzenie warsztatów. Szkolna redakcja została zarejestrowana w serwisie JuniorMedia.pl Wkrótce dziennikarze przystąpią do pracy i wydadzą pierwszy numer szkolnej gazetki.
Konkurs matematyczny "POCISK"
Konkurs matematyczny "POCISK"
Dnia 18 marca 2019 roku dwie czteroosobowe drużyny uczniów naszej szkoły wzięły udział w III Międzyszkolnym Turnieju "POCISK", który jest organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Ostrołęce. "POCISK" to Międzyszkolny Turniej matematyczny na wzór ogólnopolskiego konkursu o zbliżonej nazwie.
Drużyna klas VIII:
Szymon Bednarczyk kl. 8a
Jakub Kowalczyk kl. 8a
Karol Sęk kl. 8a
Bartosz Lenda kl. 8cDrużyna klas III (gim):
Alicja Kwiatkowska kl. 3a
Paulina Żebrowska kl. 3a
Paulina Gramadzka kl. 3b
Sandra Sobiech kl. 3bZadaniem uczniów przystępujących do konkursu było rozwiązanie jak największej liczby zadań w ciągu 2 godzin.
Na 23 drużyny zgłoszone do konkursu drużyna męska czyli Szymon Bednarczyk, Jakub Kowalczyk, Karol Sęk i Bartosz Lenda zajęła zaszczytne II miejsce.
Składamy gratulacje chłopcom za odniesiony sukces, a dziewczynkom gratulujemy odwagi.
Wszystkim uczniom, uczestnikom konkursu, życzymy dalszych sukcesów.
XX MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO” TORUŃ 2019
Zapraszamy dzieci i młodzież naszej szkoły do udziału
w XX edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego
"Zawsze zielono, zawsze niebiesko".Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy plastycznej, która będzie wyrazem artystycznej wypowiedzi uczestnika konkursu na dowolny temat, ze szczególnym uwzględnieniem świata przyrody, a przede wszystkim motywu OGRODU. Ogród jako kontakt z naturą, jako przestrzeń zabawy, rozrywki i odpoczynku. Ogród jako tajemnica. Ogród jako metafora. Ogród z pamięci, z natury, z wyobraźni. To tylko niektóre tropy zaproponowane przez organizatorów konkursu.
Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:- 4-7 lat
- 8-10 lat
- 11-13 lat
- 14-16 lat
Technika wykonania pracy dowolna: malarstwo, grafika, rzeźba, ceramika, fotografia, rysunek, collage.
Format prac: nie większy niż 100 x 70 cm
Na konkurs można składać prace wyłącznie samodzielne i wykonane indywidualnie.
Każda praca powinna być opisana wg wytycznych z regulaminu (na odwrocie pracy - imię i nazwisko ucznia, wiek - lata ukończone, klasa, tytuł pracy).
Wraz z pracą należy dostarczyć wypełnione formularze i deklaracje według informacji zapisanych w regulaminie konkursu. Dokumenty te dostępne są dla uczniów u p. Danuty Prusaczyk - sala 16 szkoły podstawowej.
Termin nadsyłania prac do 22 kwietnia 2019 roku:- klasy 0-III do p. Magdaleny Kaliszewskiej
- klasy IV-VI do p. Danuty Prusaczyk - sala 16 szkoły podstawowej
- klasy VII-VIII i klasy 3 gimnazjalne do p. Ewy Piotrowskiej
I Międzygminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Rozśpiewany Przedszkolak - Na kurpśoskó nutë"
I Międzygminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej
"Rozśpiewany Przedszkolak - Na kurpśoskó nutë"
pod patronatem honorowym
Wójta Gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego
już za nami!14 marca w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbył się zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle festiwal ludowy, w którym wzięło udział ponad 18 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych.
Organizatorem i głównym pomysłodawcą festiwalu była Eliza Cichoń - nauczycielka ZPO w Kadzidle przy pomocy współorganizatorek Natalii Chrostek oraz Małgorzaty Białczak - nauczycielek tutejszej placówki.
Celem festiwalu było:
- umożliwienie prezentacji i umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego przedszkolakom,
- propagowanie kultury muzycznej,
- rozwijanie zainteresowań muzyką ludową wśród najmłodszych,
- zachęcanie uczniów i rodziców do czerpania z bogactwa rodzimej kultury,
- propagowanie talentów od najmłodszych lat poprzez rozwijanie swoich pasji, umiejętności i zainteresowań.Komisja w składzie:
- Przewodniczący jury - Paweł Łaszczych - koordynator i instruktor tańca w CKK.
- Członek koimisji - Halina Cichoń - nauczyciel ZPO w Kadzidle oraz nauczyciel edukacji regionalnej.
- Członek komisji - Marianna Kowalska - emerytowany nauczyciel muzyki w ZPO w Kadzidle.
- Członek komisji - Lucyna Bakuła - wicedyrektor ZPO w Kadzidle.
wyłoniła laureatów festiwalu biorąc pod uwagę umiejętności wokalne oraz wykonanie wybranego przez siebie utworu, po czym nastąpiło wręczenie pucharów, nagród, upominków za udział oraz dyplomów pamiątkowych.Po podsumowaniu wyników wszyscy z uśmiechem na twarzy wybrali się na słodki poczęstunek.
Wyniki konkursu:
Kategoria 3-, 4-latki
Miejsce I - Aleksandra Golan
Miejsce II - Marcelina Pokora
Miejsce III - Błażej KowalczykWyróżnienie 3-, 4-latki
Alex Cichoń (najmłodszy uczestnik festiwalu)
Alan Kraśniewski
Oskar GrzegorczykKategoria 5-, 6-latki
Miejsce I - Gabriel Orzechowski
Miejsce II - Gabriela Kulesik
Miejsce III - Olga KrajzaWyróżnienia 5-, 6-latki
Zuzanna Dawid
Patrycja Kowalczyk
Antoni KamińskiDziękujemy!
Festiwal nie odbyłby się bez życzliwości i pomocy Pana Dariusza Łukaszewskiego - Wójta Gminy Kadzidło, dyrektora ZPO w Kadzidle - Haliny Prusaczyk oraz wicedyrektor ZPO w Kadzidle - Lucyny Bakuły.
Dziękujemy również radnej gminy Kadzidło - Ewie Szurnickiej, Dyrektorowi CKK w Kadzidle - Grzegorzowi Parzychowi, Halinie Cichoń za przygotowanie występu artystycznego w wykonaniu absolwentów przedszkola.
Składamy również podziękowania dla nauczycieli przedszkoli i rodziców za przygotowanie dzieci do konkursu.
Warsztaty dziennikarskie w ramach udziału w projekcie edukacyjnym Junior Media
Warsztaty dziennikarskie
w ramach udziału
w projekcie edukacyjnym Junior Media14 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty dziennikarskie w ramach udziału w projekcie edukacyjnym Junior Media, prowadzonym przez dzienniki regionalne Polska Press Grupy. Uczniowie tworzący szkolny zespół dziennikarski pod okiem koordynatora z Warszawy uczyli się obsługi programu do tworzenia gazetki.
IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci
„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci
"Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje" - pod tym hasłem przebiegać będzie tegoroczny Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który decyzją Prezes KRUS Aleksandry Hadzik rozpoczął się w lutym br. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, w jego organizacji wspierają Kasę: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
Celem konkursu jest:
- promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa wiejskiego;
- popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:
I grupa - klasy 0-III szkoły podstawowej
II grupa - klasy IV-VIII szkoły podstawowej
We współzawodnictwie nie mogą brać udziału laureaci szczebla ogólnopolskiego poprzednich edycji konkursu.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe, czyli na temat zapobiegania wypadkom związanych z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych.
Praca plastyczna powinna być wykonana przez uczestnika konkursu z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Pracy nie należy oprawiać.
Praca plastyczna powinna być trwale opisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu. Do konkursu uczestnik może zgłosić jedną pracę plastyczną.
Przy ocenie prac konkursowych komisje konkursowe wszystkich szczebli wezmą pod uwagę:
- zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie (max. 5 pkt);
- oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu (max. 4 pkt);
- walory estetyczne pracy (max. 1 pkt);
Konkurs przebiega w dwóch etapach:
- wojewódzkim
-ogólnopolskim
Etap wojewódzki może być poprzedzony eliminacjami niższego szczebla.
Termin składania prac konkursowych upływa z dniem 25 marca 2019 roku. Prace składać do:
- klasy 0-III do p. Magdaleny Kaliszewskiej
- klasy IV-VI do p. Danuty Prusaczyk - sala 16 szkoły podstawowej
- klasy VII-VIII do p. Ewy Piotrowskiej
Do konkursu nie będą dopuszczone prace, które zawierają treści niezgodne z prawem, posiadają znamiona plagiatu lub mogą prowadzić do naruszania praw innych osób.
Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w konkursie jest podpisanie przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka i dołączenie do zgłoszonej pracy następujących dokumentów:
-formularza zgłoszeniowego
- informacji na temat danych osobowych i ich przetwarzania
- zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku;
Dokumenty te dostępne są dla uczniów u p. Danuty Prusaczyk - sala 16 szkoły podstawowej.
Wszystkie zgłoszone prace ocenią komisje regionalne, a najlepsze prace ze wszystkich województw będą oceniane przez Centralną Komisję Konkursową. Laureaci każdego ze szczebli otrzymają nagrody, a finał etapu centralnego będzie miał miejsce w Warszawie, gdzie autorzy najciekawszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody: sprzęt multimedialny ufundowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także zestawy upominków przygotowane przez współorganizatorów, patronów Konkursu oraz firmy współpracujące.
Laureaci konkursu zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi
Rodzice/opiekunowie prawni uczestników konkursu, wyróżnionych nagrodami o wartości powyżej 2 000, 00 zł brutto, zobowiązani są do uiszczenia 10% wartości nagród brutto tytułem podatku dochodowego, zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2018 r., poz.1509).
Organizator nie zwraca dostarczonych prac. Z chwilą zgłoszenia danej pracy do konkursu, na Organizatora, tj. Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, przechodzi nieodpłatnie własność pracy oraz przysługujące uczestnikowi autorskie prawa majątkowe do tej pracy, nieograniczone czasowo i terytorialnie.
Niezwykła lekcja chemii
8 marca 2019r. w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja przeprowadzona przez p. Ewę Kłos.
W ławkach szkolnych usiedli uczniowie klasy 3B szkoły podstawowej (op. C Tańska) i klasy 3A gimnazjum, aby wzajemnie pouczyć się chemii. Okazało się, że uczniowie świetnie się uzupełniają. Młodsi uczniowie pochwalili sie wiedzą na temat sławnych naukowców m.in. o Marii Skłodowskie-Curie i o pierwiastkach jakie odkryła, a starsi uczniowie wskazali te pierwiastki w układzie okresowym i nauczyli młodszych symboli pierwiastków i niektórych wzorów chemicznych.
Poza tym dzieci wiedziały, że tlen jest potrzeby człowiekowi do oddychania, natomiast dwutlenek węgla jest przez człowieka wydychany, za to gimnazjaliści pokazali w jaki sposób możemy potwierdzić obecność dwutlenku węgla w powietrzu wydychanym z płuc oraz jak w inny sposób możemy go otrzymać i gdzie może być wykorzystywany.
Na końcu starsi koledzy pokazali kilaka efektownych doświadczeń, aby ukazać, że chemia może być ciekawa i zaskakująca.
Lekcja była potwierdzeniem faktu, że różnica wieku nie stanowi bariery do tego, aby się świetnie razem bawić i że wiele możemy się od siebie nauczyć.
Zapraszamy do albumu fotograficznego.
Turnieje finałowe powiatu ostrołęckiego w piłce ręcznej młodzieży szkolnej
Turnieje finałowe
powiatu ostrołęckiego
w piłce ręcznej młodzieży szkolnej2 i 3 marca w kadzidlańskiej hali sportowej odbyły się turnieje finałowe powiatu ostrołęckiego w piłce ręcznej młodzieży szkolnej. W kategoriach dziewcząt i chłopców drużyny z Kadzidła broniły tytułów mistrzowskich z ubiegłego roku. Chłopcy tym razem znaleźli się poza podium zajmując IV miejsce. Dziewczęta natomiast w iście mistrzowskim stylu udowodniły, że od lat nie mają sobie równych w powiecie pokonując kolejno SP Myszyniec 10:2, SP Baranowo 11:3, SP Troszyn 8:2, SP Olszewo Borki 26:0. Jest to trzeci tytuł mistrzowski w grach drużynowych, po piłce nożnej i koszykówce w obecnym roku szkolnym reprezentacji dziewcząt ze szkoły w Kadzidle. Szkołę reprezentowały: Paulina Gramadzka, Wiktoria Kaczyńska, Alicja Nalewajk, Olga Boruch, Oliwia Prachniak, Anna Samsel, Aleksandra Grądzik, Karolina Wasyk, Malwina Mróz, Julia Deptuła, Alicja Kwiatkowska, Kinga Zaniewska, Wiktoria Osowiecka, Kinga Zawojek.
Podobnie jak starsze dziewczęta tydzień wcześniej nasi chłopcy w kategorii dzieci (VI klasy i młodsi) zajęli również w piłce ręcznej pierwsze miejsce.
PROJEKT UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”
PROJEKT UNICEF
„WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez Polski Komitet Narodowy UNICEF.
Celem podjętych przez nas działań było zapoznanie uczniów z problemami dzieci w różnych zakątkach świata, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji, zaangażowania społecznego, a także zebranie środków finansowych na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci.
Przez ostatnie tygodnie nasi uczniowie przygotowywali lale, w które włożyli wiele pracy i serca. 26 lutego 2019 r odbyło się uroczyste podsumowanie akcji, gdzie poza tańcami i śpiewem było też miejsce na refleksje i zadumę o losie afrykańskich dzieci. Każdy z nas mógł zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką, przekazując przy tym darowiznę na rzecz dzieci z najbiedniejszych krajów świata.
Dzięki zaangażowaniu, wrażliwości i otwartym sercom uczniów, rodziców, dyrekcji i nauczycieli, a także zaproszonych gości, udało nam się zebrać kwotę 1630 złotych na ratowanie życia dzieci z najbiedniejszych krajów świata.
Drugi etap projektu Unicef to konkurs na najładniejsza lalkę -
prosimy o głosy
Należy wejść na poniższy link i tam zagłosować.
http://wszystkiekoloryswiata.pl/lalka/70
Serdecznie dziękujemy.
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej
9 marca 2019r. reprezentacja szkoły rywalizowała w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej zajmując III miejsce
Szkołę reprezentowali: Marcin Zera, Karol Pierzchała, Paweł Grzyb, Borys Ciężar , Albert Aptacy, Adrian Kaczyński, Piotr Zbrzeźny, Adrian Szymczyk, Albert Ciak, Maciej Chełstowski, Wiktor Kossakowski.
"Turniej Szachowy o Statuetkę Pani Dyrektor"
"Turniej Szachowy o Statuetkę Pani Dyrektor"
W okresie ferii zimowych 29 stycznia 2019r. zorganizowano "Turniej Szachowy o Statuetkę Pani Dyrektor".
Gra odbywała się systemem „każdy z każdym” z użyciem zegarów szachowych, które zakupiła pani dyrektor.
W ostatecznej rywalizacji zwyciężył: Antoni Śniadach, II miejsce Kacper Popielarczyk, III miejsce Karol Sęk, nagrodę pocieszenia otrzymał Szymon Bednarczyk.
Archiwum Aktualności