Rozstrzygnięcie konkursu "Autyzm - wiem, rozumiem, akceptuję"
Rozstrzygnięcie konkursu
Gość na zajęciach koła biologicznego
Wizyta leśniczej Hanny Kępczynskiej na zajęciach koła biologicznego.
4
Kolo biologiczne w Spychowie
Wycieczka uczniów z koła biologicznego na zajęcia z edukacji leśnej do nadleśnictwa Spychowo.
49
Wycieczka do Warszawy na Stadion Narodowy i do Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki
W sobotę 20.04.2024r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pań Haliny Cichoń, Haliny Bochomulskiej, Magdaleny Kubeł i Elizy Cichoń pojechali na Stadion Narodowy, gdzie idąc trasą "Piłkarskie emocje" PGE Narodowego mogli zobaczyć najbardziej historyczne miejsca areny zwanej domem reprezentacji Polski. Uczniowie poznali też zakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniami do meczów Biało-CZerwonych.
Dodatkową atrakcją byłą wizyta w Pałacu Kultury i Nauki. "W przeszłości leży klucz do przyszłości"- pod takim hasłem obejrzeliśmy wystawę w Narodowym Muzeum Techniki zatytuowanej: "Wkład Polaków w światowe dziedzictwo techniczne i naukowe". Uczniowie mieli okazję obejrzeć najstarsze osiągnięcia inżynieryjne i naukowe Polaków pomiędzy XVII a XX wiekiem.
Ostatnim punktem był wjazd na XXX piętro PKiN, skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę naszej stolicy.
7
Historia SKO w naszej szkole
Pierwsze wzmianki o SKO w naszej szkole znaleźliśmy w protokołach posiedzeń Rady Pedagogicznej z roku szkolnego 1949/1950. Powołano wówczas do funkcjonowania Szkolną Kasę Oszczędności, nad którą opiekę powierzono p. Anieli Marzewskiej. W roku szkolnym 1949/1950 do szkoły w Kadzidle uczęszczało łącznie 294 uczniów, z czego do klasy I – 24, II – 32, III – 50, IV – 43, V – 79 (2 oddziały), VI – 40 i VII – 26. Był to rok, w którym szkołę ukończyli pierwsi absolwenci 7-letniej szkoły powszechnej w powojennej Polsce. Niestety nie wiemy ilu z nich należało wówczas do SKO.
W roku szkolnym 1951/1952 do szkoły uczęszczało 265 uczniów, z czego do SKO – 100. Rok szkolny 1957/1958 przyniósł zmiany. SKO zmieniło opiekuna i została nią p. Helena Tworkowska. W tym czasie członkowie SKO przystąpili do konkursu pod hasłem „Sztafeta oszczędnych”. W roku szkolnym 1958/59 do szkoły uczęszczało 234 uczniów. SKO liczyło 134 uczniów a opiekunem była nadal p. Helena Tworkowska. W roku szkolnym 1960/ 1961 Szkolne Koło SKO, pod opieką nowego opiekuna, którym została p. Janina Bednarczyk, wzięło udział w powiatowym konkursie pod hasłem: „Szlakiem Sztafety Oszczędnych”. W kolejnych latach w naszej szkole również funkcjonowały Szkolne Kasy Oszczędności.
Od 2017r. reaktywowano działalność SKO w ZPO w Kadzidle pod patronatem PKO BP, a opiekunkami SKO zostały p. Halina Lesińska i p. Barbara Zaniewska. W kolejnym roku dzięki nowej opiekunce p. Danucie Prusaczyk został założony Szkolny Blog SKO , na którym prezentujemy podejmowane przez SKOwiczów działania promujące ideę szeroko pojętego oszczędzania, ekologii, zdrowego stylu życia i cyberbezpieczeństwa. Serdecznie zachęcamy do regularnego odwiedzania i zostawiania polubień, komentarzy na naszym blogu.
Dzięki zaangażowaniu SKOwiczów i opiekunów wielokrotnie byliśmy laureatem ogólnopolskiego Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli zdobywając Srebrne Odznaki i uczestnicząc w Wielkich Galach Konkursowych.
Działalność Szkolnych Kas Oszczędności wnosi wiele atrakcyjnych działań (wizyty maskotki Żyrafy Lokatki i Pancernika Hatetepeesa, lekcje przedsiębiorczości z pracownikiem banku PKO BP lub opiekunem SKO, organizacja akcji charytatywnych, wycieczek, konkursów i wiele innych) w życie społeczności szkolnej ZPO w Kadzidle.
Dlatego w tym miejscu pragniemy złożyć podziękowania dyrektor szkoły p. Halinie Prusaczyk za wsparcie i możliwość rozwoju działań #SKOKadzidło. Kolejne podziękowania kierujemy do dyrektor Banku PKO BP w Kadzidle, p. Aliny Sadłowskiej za wzorową opiekę mentorską i zaangażowanie podczas prowadzonych zajęć z SKOwiczami.
Poniżej przedstawiamy kilka kronikarskich migawek z życia #SKOKadzidło.
Opiekunki SKO: Halina Lesińska i Magdalena Kaliszewska
11
Archiwum Aktualności