• Z pokolenia na pokolenie

•

Dnia 26.04.2024r. w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Kurpiowskiej „ Z pokolenia na pokolenie” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle pod patronatem Wójta Gminy Kadzidło p. Dariusza Łukaszewskiego.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I –VIII , z podziałem na kategorie wiekowe, a uczestnikami było 37 solistów z powiatu ostrołęckiego z gmin: Kadzidło, Myszyniec, Łyse, Olszewo Borki, Baranowo oraz Ostrołęki.

Kontynuacja cyklicznego projektu Konkursu Piosenki Kurpiowskiej „ Z pokolenia na pokolenie” stała się doskonałą okazją zacieśniania współpracy oraz integracji szkół powiatu ostrołęckiego, a uczniom przyniosła wiele radości, nowych doświadczeń, pozwoliła przeżyć sukcesy, a także promować tradycje i wartości.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu oraz Panu Staroście Stanisławowi Kubłowi za patronat , ufundowanie statuetek, nagród i poczęstunku dla dzieci.

Szczegółowy protokół z Konkursu Protokol_po_konkursie

• Szkolny dzień zdrowia

• SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA

W czwartek 11 kwietnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem "Moje zdrowie, moje prawo",

Podczas apelu uczniowie obejrzeli dwie prezentacje: Zdrowe żywienie i Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Wysłuchali recytacji wiersza i piosenek o zdrowiu w wykonaniu zespołu wokalnego.

W trakcie uroczystości wręczono dyplomy i nagrody za udział w konkursie pod hasłem „DOBRE ŻYWIENIE- MĄDRE MYŚLENIE". Kulminacją spotkania był występ uczennic klas czwartych, które porwały uczniów do wspólnej aktywności fizycznej.

Była to wyjątkowa okoliczność, aby poświęcić trochę czasu na refleksję nad własnym zdrowiem i zaczerpnięcie inspiracji do zdrowszego stylu życia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Red. M. K.

#skokadzidlo