Uczniowie klas VII i VIII - aktywni członkowie koła biologicznego i ekologicznego, zamiast spędzić kolejne popołudnie przed komputerem, zostali na noc w szkole i to ... z własnej woli!!! To właśnie dla nich, nauczycielki wpadły na niecodzienny pomysł - spędzenia nocy w szkole. Celem tej przygody (z 3 na 4 lutego 2023r.) było pokazanie szkoły z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami i głową pełną pojęć oraz informacji, ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas, przy okazji poznając się nawzajem i integrując.
Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej przygody inicjatorki dyskretnie realizowały postawione sobie cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności, a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieciaki miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy, a spędzenie nocy poza domem, w warunkach częściowo, można rzec, spartańskich, na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Atmosfera zabawy, która towarzyszyła tej imprezie, na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce. A przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach, pomoże traktować szkołę jak drugi dom. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać, jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, mogą spędzić czas.
W związku z powyższym bardzo dziękujemy gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas tego wydarzenia: p. Jadwidze Sobiech- emerytowanej nauczycielce biologii, która z ogromną pasją opowiadała o swojej pracy, twórczyniom ludowym: p. Czesławie Gałązce, p. Czesławie Marchewce, p. Elżbiecie Prusaczyk i p. Krystynie Świder- za warsztaty rękodzieła kurpiowskiego. Dziękujemy nauczycielkom p. Małgorzacie Białczak za poprowadzenie świetnych zabaw tanecznych i p. Sylwii Jaworskiej za wspólne śpiewanie szant. Podziękowania dla P. wójta Dariusza Łukaszewskiego wraz z małżonką p. Małgorzatą Łukaszewską oraz dla dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kadzidle p. Wiesławy Sobiech za wspólne odtańczenie Belgijki.Szczególne dziękujemy rodzicom: p. Monice Kulas, p. Barbarze Malon, p. Katarzynie Nalewajk, p. Justynie Staśkiewicz, p. Małgorzacie Szkodzińsiej.Dziękujemy p. dyrektor Halinie Prusaczyk za pozwolenie na organizację tego niecodziennego wydarzenia i wsparcie podczas jego realizacji.
Organizatorki:Honorata Czachowska, Magdalena Kaliszewska, Magdalena Kubeł, Elżbieta Szulkowska i Monika Wilk