• Zajęcia z twórczynią ludową w klasie 1a

• W dniu 25 marca w klasie 1a gościła    twórczyni ludowa p. K. Świder. Uczyła dzieci wykonywać kwiaty z bibuły oraz zaprezentowała prace, które wykonała wcześniej; hafty, serwetki, różne wzory kwiatów. Dzieci z ochotą i ogromnym zaangażowaniem włączyły się do nauki robienia kwiatów.  Spotkanie było cenną lekcją dla młodego pokolenia Kurpiów.

• Ciekawe spotkanie

• W piątek 04 marca 2022 r. uczniowie koła biologicznego poznali tajniki surwiwalu leśnego podczas spotkania z p. Katarzyną Biedulską z Nadleśnictwa Myszyniec. Serdecznie dziękujemy pani Kasi za bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

• Kolejny sukces naszych szachistów

• Bardzo miła niespodziankę sprawili uczniowie na Wiosennym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży , który odbył się 19 marca 2022r. w Ostrołęce.

Klasyfikacja do lat 10 ( dziewczęta)

- II miejsce zajęła Eliza Grzyb kl. 1b

Klasyfikacja dziewcząt do lat 15:

-  I  miejsce Budziłek Lena kl. 4c

- III miejsce  Rybakowicz Nina kl. 5c i Rybakowicz Maria kl. 4c

Klasyfikacja chłopców do lat 12

- I miejsce Jan Podbielski kl. 4a

- III miejsce Szymon Bakuła kl. 5d

Serdecznie gratulujemy!

• Spotkanie z twórczynią ludową

•  Dnia 28.02.2022r. do naszej szkoły została zaproszona lokalna twórczyni ludowa p. Jadwiga Ciak. Pod jej kierunkiem i czujnym okiem członkowie koła regionalnego z klas 1 -3 oraz mogły wykonać z krepiny kwiat – różę. Dzieci uczyły się odpowiedniego zwijania krepiny, mocowania na drucie, owijania łodygi i estetycznego przyklejania listków.

Pani Jadzia jest Kurpianką, zna kurpiowskie zwyczaje i dzieli się tą wiedzą z naszymi uczniami. Oni z radością i zaangażowaniem chcą poznawać tradycje swojej małej Ojczyzny.

Organizatorki spotkania: E. Cichoń i H. Cichoń