Aktualności
Zasady bezpiecznego korzystania z sieci podczas nauki na odległość
Monitorowanie realizacji zdalnego nauczania w szkołach
Kuratorium Oświaty w Warszawie rozpoczyna monitorowanie realizacji zdalnego nauczania w szkołach. Proszę zapoznać się z pismem skierowanym do rodziców: Pismo do rodziców ( kliknij, aby pobrać).
Zachęcamy również do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej monitorowania realizacji zdalnego nauczania w szkołach. Formularz ankiety znajduje się pod aresem: http://kuratorium.waw.pl/monitorowanie-nauka-zdalna-rodzic
Funkcjonowanie szkoły w dniu 24 grudnia 2020 roku
Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2020 r. sekretariaty szkoły, jak również sama placówka będą nieczynne. Przedszkole funkcjonuje bez zmian i pozostaje w tym dniu otwarte.
Konkurs plastyczny "Z puszczy do sieci"
Troje uczniów z ZPO w Kadzidle - rodzeństwo Amelia i Miłosz Aptacy oraz Julia Bożomańska w grupie laureatów powiatowego konkursu plastycznego " Z puszczy do sieci" organizowanego przez Związek Kurpiów w Ostrolece.
Julia oraz Amelia zdobyły 1 miejsca🥇, Miłosz - 2 miejsce🥈. Gratulujemy!!!
Działalność SKO w ZPO w Kadzidle
Kolejny rok Szkolna Kasa Oszczędności funkcjonująca w naszej szkole odnosi sukcesy.
Dzięki przedsiębiorczości, aktywności i pomysłowości SKOwiczów oraz szkolnych opiekunów SKO zdobyliśmy brązową odznakę w ogólnopolskim konkursie dla szkół i nauczycieli.W naszym gronie powitaliśmy kolejnych uczniów chętnych do regularnego oszczędzania. W minionym miesiącu zoraganiozwaliśmy konkurs plastyczny, którego wyniki prezentujemy poniżej.
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego SKO pt. "Oszczędzanie jest w modzie"
I miejsce
Lena Popielarz kl. 2d- wych. B. Drężek
Partycja Cicha kl. 2c- wych. C. TańskaII miejsce
Kornelia Laskowska kl. 2a- wych. E. Jurga - Dymerska
Zuzanna Dawid kl. 2c- wych. C. TańskaIII miejsce
Adam Pokora kl. 2d- wych. B. DrężekWyróżnienia dla uczniów klasy 2a, wych. E. Jurga- Dymerska:
Karina Olender
Oliwia Kordek
Oliwia LipkaDziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom!!! Dziękujemy również wychowawcom za zachęcenie uczniów do licznego udziału w konkursie.
Szczególne podziękowania dla dyrektor Banku PKO, p. A. Sadłowskiej oraz radnej p. E. Szurnickiej za wsparcie konkursu nagrodami.Zapraszamy do zapisywania się w SKO chętnych uczniów oraz do aktywngo udziału w najbliższych konkursach organizowanych w ramach szkolnej działalności SKO- opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności H. Lesińska i M. Kaliszewska
4
"Z Energią dla Klimatu" - Wyróżnienia!
„Z Energią dla Klimatu”- Wyróżnienia!
Troje uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle otrzymało wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Wpływie Energetyki na Środowisko - „Z Energią dla Klimatu”.
Wyróżnieni:
Maja Trzcińska klasa 8c, Szymon Tomczak klasa 8c, Konrad Prusaczyk klasa 8a.
W Roku Fizyki po raz pierwszy Fundacja Forum atomowe we współpracy z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, w partnerstwie z Departamentem Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska zorganizowało powyższy konkurs.
Nasi uczniowie okazali się tymi, dla których szczególnie bliska jest tematyka ochrony klimatu
i przeciwdziałania zmianom klimatycznym, m.in. poprzez wykorzystanie czystych źródeł energii, jak energia jądrowa czy odnawialne źródła energii.
Uczestnicy konkursu, po zakwalifikowaniu do drugiego etapu, realizowali jeden z czterech, zaproponowanych przez Komisję Konkursową, tematów w jednej, wybranej przez siebie formie: artykuł do lokalnej prasy, film lub plakat naukowy. To trudne zadanie, którego realizacja dodatkowo nie była łatwa ze względu na sytuację spowodowaną epidemią. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 10 uczniów naszej szkoły, jednak tylko 5 z nich wzięło w nim udział, zatem olbrzymią niespodzianką jest wyróżnienie 3 uczniów naszej szkoły spośród blisko 300 uczniów w Polsce. Wyróżnionym uczniom należą się Duże Brawa! To Oni właśnie podeszli z energią do klimatu, a Ich prace zostaną wkrótce opublikowane w lokalnych mediach.
Pani Radna Gminy Ewa Szurnicka, Pan Wójt Dariusz Łukaszewski, Pan Inspektor ds. inwestycji Kazimierz Bielski dostarczyli uczniom cennych informacji dotyczących gminnych działań na rzecz klimatu. Mieszkańcy Gminy Kadzidło wypełnili ankiety z zakresu tematyki konkursowej.
Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy!
Iwona Puławska – nauczycielka fizyki ZPO w Kadzidle wraz z uczniami.
Dzień Życzliwości
Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak wiele znaczy serdeczny uśmiech na twarzy.
Okazana życzliwość zawsze do nas wróci. Tak to już jest, że dobro, które przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Pamiętajmy o tym każdego dnia .
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień określany także Dniem Dobrych Uczynków to święto obchodzone na całym świecie (w około 180 krajów) 21 listopada. Głównym celem Dnia Życzliwości jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, dobroć, okazywanie sobie bezinteresownej pomocy. Tego dnia zwraca się również uwagę na pokój na świecie. Jest to dobry moment, aby przypomnieć sobie jak ważne w codziennym życiu są proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia oraz uśmiech. Czasami okazanie komuś serdeczności oraz obdarzenie go szczerym uśmiechem to wiele więcej, niż może się nam wydawać. Poza tym dobro i pozytywna energia, którą dajemy innym zawsze do nas wraca. Ważne, abyśmy pamiętali o tym nie tylko od święta, ale każdego dnia.
OTO PROSTE PRZYKŁADY, CO MOŻESZ ZROBIĆ
BĄDŹ ŻYCZLIWYM NA CO DZIEŃ, NIE TYLKO OD ŚWIĘTA
ZAMIEŃ ZŁOŚĆ NA RADOŚĆ
NIE DOKUCZAJ INNYM
PANUJ NAD SWOIMI EMOCJAMI
SPRAW, BY KTOŚ DZIĘKI TOBIE SIĘ UŚMIECHNĄŁ
UŻYWAJ SŁÓW PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM
BĄDŹ POZYTYWNIE NASTAWIONY DO ŚWIATA I DUŻO SIĘ UŚMIECHAJ :)
Wystawa książek w bibliotece klas IV - VIII
Wystawa książek w bibliotece klas IV - VIII zakupionych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Głównym założeniem programu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży zainteresowania literaturą oraz rozpowszechnienie wśród dzieci czytelnictwa.
Zachęcamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi i wypożyczenia pozycji zgodnej z Waszymi zainteresowaniami i potrzebami.
Bibliotekarze: Małgorzata Napiórkowska, Anna Grabowska
5
Konkurs plastyczny z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka
Narodowe Święto Niepodległości
Prace uczniów klas 0-3 z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Prace uczniów klas IV-VI upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości.
52
Zajęcia edukacji regionalnej w październiku
W miesiącu październiku cykl zajęć z edukacji regionalnej w ZPO w Kadzidle poświęcony był na pogłębienie wiedzy oraz umiejętności rekodzielniczych uczniów w zakresie tworzenia wycinanki kurpiowskiej. Na zajęciach warsztatowych powstały gwiazdy, leluje, ptaszki i szopki betlejemskie.
43
Piesze wędrówki po naszej okolicy
W naszej szkole dużym zainteresowaniem uczniów klas VI - VIII cieszą się zajęcia koła biologiczno - ekologicznego prowadzone przez Panie: Magdalenę Kubeł oraz Elżbietę Szulkowską. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania przyrodnicze podczas zajęć terenowych organizowanych do pobliskich miejscowości. W tym roku szkolnym odbyły się już 2 wycieczki piesze: we wrześniu do Brzozówki, zaś w październiku do Piaseczni. Maszerując leśnymi ścieżkami młodzież podziwiała piękne barwy jesieni, jednocześnie zdobywając wiedzę na temat grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, oznaczając pospolite gatunki drzew, krzewów, porostów i roślin zielnych oraz zbierając okazy roślin do zielnika.
Podczas wędrówki uczniowie mieli także okazję zaobserwować "dziwy" przyrodnicze, m. in. galasówki oraz tzw. "czarcie miotły", których opis oraz zdjęcia znajdują się w kronice koła. Każda wycieczka kończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, co naturalnie przyczyniło się do integracji grupy. Młodzież z niecierpliwością oczekuje na kolejne wyjście, które planowane jest na listopad.
Narada dyrektorów szkół w Kadzidle
W dniu 25 września 2020r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle odbyła się narada dyrektorów z terenu północnej części powiatu ostrołęckiego, organizowana przez Delegaturę w Ostrołęce MKO w Warszawie. W naradzie uczestniczyli również przedstawiciele samorządów, związków zawodowych.
Spotkanie otworzyła Halina Prusaczyk dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle, witając zebranych gości i krótko prezentując własną szkołę, podkreślając jej długoletnią historię i rolę w środowisku, doceniając wysiłek nauczycieli w budowaniu wizerunku placówki i wsparcie organu prowadzącego. Następnie głos zabrał wójt gminy Kadzidło pan Dariusz Łukaszewski , odnosząc się do roli nauczyciela i szkoły wobec współczesnych wyzwań. Sprawy związane z bezpieczeństwem pracy w okresie pandemii omówiła pani Małgorzata Bednarska dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce. Pan Michał Giers dyrektor Delegatury w Ostrołęce MKO w Warszawie wraz z wizytatorami Jolantą Godlewską i Dariuszem Wiśniewskim omówili sprawy związane z nadzorem pedagogicznym. Pani Barbara Bączek dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu przedstawiła ofertę dla szkół na nowy rok szkolny.
Dyrektor Halina Prusaczyk serdecznie dziękuje za zaufanie i współorganizację narady panu dyrektorowi Michałowi Giersowi, panu wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu za wsparcie w jej organizacji. Firmie Ozdoby Papierowe za przygotowanie okolicznościowego napisu i pamiątkowych zakładek do książek. Panu Sławomirowi Duszakowi za nagłośnienie sali. Uczniom, pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu sali i obsługę, a wszystkim obecnym za ciepłe słowa i życzliwość.
Współpraca z Politechniką Warszawską
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przystąpią po raz drugi do projektu matematycznego „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy.” Jest to projekt ogólnopolski we współpracy z Wydziałem Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej. Projekt ma na celu popularyzację matematyki wśród uczniów szkół podstawowych i średnich. Projekt "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy" jest jedną z form przybliżenia królowej nauk dla jej przyszłych adeptów. Wbrew pozorom w projekcie mogą wziąć udział nie tylko uczniowie uzdolnieni matematycznie ale wszyscy.
Udział w projekcie będzie polegał na rozwiązywaniu zadań przez uczniów na przygotowanej platformie e-lerningowej. Za pomocą tej platformy uczniowie będą też mogli skontaktować się z pracownikami uczelni lub studentami(opiekunami), którzy staja się ich przewodnikami. Mogą poprosić o wyjaśnienia zadania z którym maja problem.
Spośród najbardziej aktywnych uczestników w całej Polsce, zostaną wybrani uczniowie, którzy mogą zostać zaproszeni na warsztaty na politechnice Warszawskiej z różnych dziedzin nauki.
W naszej szkole do programu w bieżącym roku szkolnym przystąpią dwie klasy : VB i IVC pod opieką p. Moniki Wilk
Kilka słów na początek roku szkolnego
Kadzidło, 31.08.2020
Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice!
Piszę w przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Upłynęło prawie pół roku, odkąd wszyscy widzieliśmy się w szkole. To bardzo długi czas. Szkoła straciła w tym okresie swoją naturalną właściwość. Stała się zwykłym budynkiem, pustym i głuchym. Smutnym po prostu. Trochę jak magazyn rzeczy zapomnianych. Bardzo Was, Kochani, brakowało!
Powoli wracamy do pracy i nauki, do siebie. Obecność, bliskość buduje relacje, zacieśnia znajomości, więzi. Rozłąka wręcz odwrotnie. Nadchodzi więc czas na odbudowywanie. Relacji, wiedzy, umiejętności. Wierzę, że dzięki wspólnym wysiłkom uda się. Stworzymy na nowo wspólnotę szkolną, społeczność ludzi wzajemnie za siebie odpowiedzialnych, otwartych zwłaszcza wobec nowych kolegów i koleżanek, życzliwych i lojalnych wobec wszystkich. Wierzę, że choć w dziwnych realiach poradzimy sobie.
Pierwszego września ze względów organizacyjnych i zachowania zasad bezpieczeństwa nie spotkamy się gremialnie na uroczystości otwarcia roku szkolnego. Dopuszczam możliwość nieobecności uczniów w szkole w tym dniu. W dzienniku są dostępne wszystkie istotne informacje, tj. plan lekcji, rozkład dowozów, procedury bezpieczeństwa. To rodzice zdecydują o pozostaniu dziecka w domu. Ja zrozumiem. Zapraszam na spotkanie z wychowawcami szczególnie nowo przyjętych uczniów, rozpoczynających naukę w naszej szkole. Wykaz sal przewidzianych dla poszczególnych klas również znajdziecie w dzienniku i na drzwiach wejściowych.
Od drugiego września praca szkoły niby wróci do poprzednich ram nauczania, zgodnie z planem lekcji i w przypisanych salach lekcyjnych, jednak ciągle w tzw. reżimie sanitarnym. Nie rozpocznie się też, jak zwykle, w atmosferze radości z powakacyjnego spotkania. Bez uścisków, przytulania, obejmowania. Za to na dystans i w oparach płynu dezynfekcyjnego. Na szczęście ten, który ostatnio szkoła nabyła, ma całkiem znośny zapach.
Szkoły, dostosowując się do wytycznych sanitarnych, przyjmują różne zasady organizacji pracy, każda na miarę możliwości. W przypadku naszej szkoły budujemy te zasady w oparciu o poczucie odpowiedzialności społecznej. Szczegóły znajdziecie w procedurach pracy.
W ostatnim czasie w mediach toczy się intensywna dyskusja, czy powrót dzieci do szkoły wiąże się z wysokim ryzykiem zarażenia COVID-19. Nie ma jednoznacznej i pewnej odpowiedzi. Nic więc dziwnego, że towarzyszą nam wszystkim obawy, niepokoje czy strach. W tym informacyjnym chaosie pewne jest, że na razie wracamy do nauki stacjonarnej. Kolejna na dziś pewna wiadomość dotyczy maseczek- w szkole maseczki, co do zasady, nie obowiązują. Przed wejściem do budynku szkolnego należy zdezynfekować ręce płynem, który będzie umieszczony przy wszystkich drzwiach wejściowych. Wszyscy, częściej niż zwykle, powinniśmy myć ręce wodą z mydłem. Wszyscy zachowujmy zalecany dystans, unikajmy zatłoczenia. Uczniowie powinni słuchać poleceń, wskazówek nauczycieli, również ze względu na możliwość zmian w procedurach bezpieczeństwa.
Należy bezwzględnie informować szkołę o pozostawaniu w kwarantannie, bezpośrednich Państwa kontaktach z osobami z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem lub osobami zagrożonymi potencjalnym zakażeniem z racji kontaktu z inną osobą o pozytywnym wyniku testu.
Zgodnie z zaleceniami służb ograniczamy pobyt rodziców na terenie szkoły. Rodzice/opiekunowie powinni dzwonić czy pisać zamiast przychodzenia do szkoły. Jeśli sprawy nie można będzie załatwić inaczej niż bezpośrednio w budynku szkolnym, tak się stanie. W okresie adaptacyjnym (dwa tygodnie) rodzice/opiekunowie dzieci młodszych, tj. przedszkola i klas 0-3, zwłaszcza tych, które rozpoczynają pobyt lub naukę w naszej szkole/przedszkolu, mogą wejść do budynku i udzielić stosownego wsparcia dziecku w porozumieniu z wychowawcą z zachowaniem zasad sanitarnych (osoba zdrowa, w maseczce, po zdezynfekowaniu rąk). Należy bezwzględnie zatrzymać w domu dzieci z oznakami chorobowymi (kaszel, katar, gorączka). Proszę też o nieprzysyłanie w okresie dwóch pierwszych tygodni dzieci przedszkolnych rodziców, którzy mają możliwość zapewnienia opieki domowej. Te dwa tygodnie to czas na uspokojenie obaw związanych z powakacyjnymi powrotami i potencjalnie zwiększonym ryzykiem zarażenia.
Zdrowie to wartość nadrzędna. Jednak, mimo iż wspólnie z wójtem gminy panem Dariuszem Łukaszewskim dokładamy wszelkich starań, aby dzieci, nauczyciele i rodzice czuli się w szkole i przedszkolu bezpiecznie, tego bezpieczeństwa nie możemy zagwarantować.
Proszę więc wszystkich o zrozumienie powagi sytuacji i stosowanie się do opracowanych zasad i poleceń nauczycieli. Tymczasem do zobaczenia!
Z wyrazami szacunku
i nadzieją na powrót do normalności
dyrektor Halina Prusaczyk
Rozpoczęcie roku szkolnego- przydział sal i dowozy
PRZYDZIAŁ SAL NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKLNEGO 2020/2021
01-Barbara Niegowska- sala 1 MAŁA SZKOŁA
1A- Zaniewska Barbara- 8
1B- Bakuła Lucyna- 9
1C- Brzozowa Jadwiga- 2 (piwnica przy 01)
1D- Jechanowska Dorota- 7
2A- Jurga Dymerska Elzbieta- 5
2B- Płoska Ewa- 6
2C- Tańska Cecylia- świetlica
2D- Drężek Beata- sala gimnastyczna
3A- Mielnicka Anna Danuta- 10
3B- Krystian Mariola- 6 DUŻA SZKOŁA
3C- Cichoń Halina- 7
3D- Sobiech Iwona- 5
4A- Tomczak Elżbieta- 12
4B- Parzych Beata- 18
4C- Bochomulska Halina- 19
4D- Jaworska Sylwia- 8
5A- Nalewajk Urszula- świetlica
5B- Lesińska Halina- 17
6A- Mielnicka Anna- biblioteka
6B- Gałązka Iwona- 2
6C- Gontarz Anna- 14
6D- Kubeł Magdalena- 15
6E- Białczak Małgorzata- 16
7A- Rydel Ewa- 22
7B- Wilk Monika- 23
7C- Szurnicka Wiesława- 24
7D- Szulkowska Elżbieta- 20
7E- Wołosz Dorota- 25
7F- Markowska Jolanta- 11
8A- Boruch Agnieszka- kino
8B- Puławska Iwona- 1
8C- Kłos Ewa- 9
8D- Piotrowska Ewa- 10
Zasady obowiązujące uczniów podczas dowozu/odwozu do szkół środkami transportu organizowanymi przez gminę Kadzidło.
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nakłada się obowiązek zakrywania ust i nosa, w związku z tym każdy uczeń zobowiązany jest do noszenia maseczki podczas jazdy autobusem.
Obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim oraz tych, które mają trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust i nosa.
Podczas wejścia do autobusu szkolnego będzie możliwość skorzystania z płynu do dezynfekcji rąk.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
01-09-2020r.
Przywozy:
Kierowca p. Krzysztof Duszak – op. Teresa Kaliszewska
640- Krobia
700- Jazgarka
705- Todzia, Klimki
740- Siarcza Łąka, Wach
Kierowca p. Sławomir Grzyb – op. Barbara Koziatek
710- Brzozówka
640- Piasecznia
730- Golanka (przy p. Niedźwieckich)
- Golanka (skrzyżowanie na Płoszyce),
dalej przy świetlicy, przy sklepach i następne przystanki
- Sul, Golanka
PKS p. Struniawski- op. Ewa Kowalczyk
700- Czarnia, Brzozowa, Grale, Golanka, Kadzidło -Kozłowski, Kadzidło- Drężek (Leśniczówka przed skrzyżowaniem)
PKS p. Roman Parzych- op. Koziatek Wioleta
705- Kuczyńskie, Strzałki
730- Tatary, Długi Kąt
Odwozy:
p. Sławomir Grzyb , Barbara Koziatek
11.00- Piasecznia kl. 0-VIII
p. Krzysztof Duszak , Kaliszewska Teresa
11.00- Brzozówka kl. 0-VIII
11.15 -Siarcza Łąka, Wach, Todzia, Jazgarka, Klimki, Krobia kl. 0-VIII
PKS Struniawski Stanisław, Kowalczyk Ewa
11.30 – Golanka (przy leśniczówce), Grale, Brzozowa, Czarnia kl. 0-VIII
11.00- Golanka (skrzyżowanie na Płoszyce), Sul, Golanka na Sul – kl. 0-VIII
PKS Roman Parzych, Koziatek Wioleta
11.00-Tatary kl. 0-VIII
11.20- Strzałki, Kuczyńskie kl. 0-VIII
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021- komunikat dla rodziców
Drodzy Państwo, po wakacyjnej przerwie wracamy do obowiązków szkolnych. Wiem, że w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021 i trwającą pandemią rodzą się wątpliwości, pytania, niepokoje. Niestety, jako dyrektor podzielam je w pełni. Przekażę Państwu informacje aktualne, jakimi mogę się już podzielić, z podkreśleniem, że są to informacje aktualne na dziś. Ze względu na pojawiające się nowe komunikaty ministerialne i sytuację rozwojową mogą się jeszcze zmienić. Ale wtedy napiszę.
1. Rozpoczynamy rok szkolny w formule nauczania stacjonarnego, wg planu lekcji, który będzie dostępny w dzienniku. Nadal na jedną zmianę
.2. Będziemy pracować zgodnie z wytycznymi MEN, GIS, MZ. Na ich podstawie opracowujemy procedury, które również udostępnimy na stronie internetowej i w dzienniku.
3. 1 września br. nie przewidujemy uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.
Porządek:godz. 8 - msza w naszym kościele, potem zapalenie zniczy przed Mauzoleum w rocznicę wybuchu II wojny św. ok. godz. 10 spotkanie w szkole z wychowawcami w wydzielonych salach lekcyjnych lub innych miejscach.
4. Z racji zagrożenia epidemicznego obecność uczniów w dniu rozpoczęcia roku szkolnego nie jest obowiązkowa. W dzienniku będzie dostępny plan do pobrania, podobnie wszelkie istotne informacje. Szczegóły pracy szkoły, w tym zapoznanie z procedurami bezpieczeństwa, zostaną omówione na pierwszych lekcjach.
5. Po przyjściu do szkoły uczniowie bezpośrednio udają się do miejsca spotkania z wychowawcą. Po spotkaniu klasowym uczniowie nie gromadzą się na terenie szkoły.
6. Rodzice nie powinni wchodzić do budynku szkolnego. Dopuszcza się wejście rodziców wyłącznie z dziećmi nowymi, które rozpoczynają naukę w naszej szkole lub przedszkolu. Obowiązuje zachowanie zasad bezpieczeństwa, tj. maseczki, rękawiczki lub dezynfekcja rąk i bezpieczna odległość.
Proszę śledzić informacje w dzienniku i na stronie Szkoły i Przedszkola.
Serdecznie pozdrawiam. Halina Prusaczyk
Kurpie Zielone w Literaturze
23 czerwca 2020 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie XXXVII Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w Literaturze”.
Tegoroczny konkurs przebiegł w nietypowej formie. Każdy uczestnik zobowiązany był do przesłania nagrania filmowego swojej recytacji w formacie MP4.
W etapie gminnym I miejsce ex aequo zajęli uczniowie kl. 1d ZPO w Kadzidle: Ignacy Lendzioszek i Adam Pokora. Tym samym zakwalifikowali się do etapu międzygminnego. W etapie międzygminnym II miejsce zajął Adam Pokora.
Gratulujemy!
Poczytaj mi mamo...
W mijającym roku szkolnym uczniowie kl.1d uczestniczyli w cyklu spotkań czytelniczych pod hasłem: „Poczytaj mi mamo…”.
Mamy uczniów czytały wybrane wspólnie legendy, baśnie i opowiadania.
W okresie od października do marca dzieci wysłuchały następujących utworów:
- „Trzy świnki” – Zofia Stanecka - czytała Pani Ewelina Majk – Hycnar – mama Bartka.
- „O Lechu, Czechu i Rusie” - czytała Pani Ewa Kowalczyk – mama Lenki.
- „Najważniejszy prezent” – Gabriela Balcarek - czytała Pani Joanna Bobińska – mama Rozalki.
- .„Bałwan ze śniegu” – Hans Christian Andersen - czytała Pani Anita Pokora – mama Adasia.
- .„Calineczka” – Hans Christian Andersen - czytała Pani Justyna Lendzioszek – mama Ignasia.
Bardzo dziękujemy za ciepłe, wzruszające spotkania oraz za poświęcony czas.
9
Kardynał Stefan Wyszyński w Kadzidle 4 czerwca 1972r.
4 czerwca 1972 roku przypadała 100 rocznica rozpoczęcia budowy kościoła w Kadzidle.
Z tej to okazji o godzinie 1100 do Kadzidła przybył Jego Eminencja Najprzewielebniejszy Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski .
To wydarzenie upamiętniamy w naszej szkole obchodząc 4 czerwca Dzień Patrona.
„[...] Pamiętam w domu moim rodzinnym, były to czasy, gdy jeszcze nie wolno było otwarcie uczyć się historii Narodu polskiego .
Ojciec mój potajemnie uczył mnie na 24 obrazkach takiej niewielkiej barwnej książeczki , o dziejach polskich, czym jest Polska i jakie ma przeżycia. I wśród tych opowieści, jest jedna, poświęcona waleczności Ludu Kurpiowskiego, który zawzięcie walczył w czasie „Potopu” w obronie niezależności Ojczyzny. I na głowy najeźdźczych Szwedów walił potężne dęby i sosny Puszczy Kurpiowskiej.
Te opowiadania głęboko zapadły w duszę małego dziecka, który wtedy miał tyle mniej więcej lat, co dziś wasze małe dziewczynki, które nas witały, u stóp Matki Bożej, kwiatami.
Tyle, Dzieci Boże, wspomnień osobistych. Ale godzi się odrobinę czasu im poświęcić, w chwili tak dla nas radosnej, gdy nawiązujemy do naszych wspólnych dziejów Narodu i Kościoła w naszej Ojczyźnie ....”
Fragment kazania Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Archiwum Aktualności